CHP’NİN ‘YILDIZ’I MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
CHP’NİN ‘YILDIZ’I MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Avukat Gülizar Yıldız, CHP’den Balıkesir milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu. Hukuk eğitiminin yanında siyaset bilimi ve kamu yönetimi konusunda eğitim alan Yıldız, CHP Balya İlçe Başkanlığı döneminde ki deneyimine dikkat çekti, kendisine güvendiğini ve iddialı olduğunu vurguladı.

Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) Balıkesir Barosu avukatlarından Gülizar Yıldız,  Cumhuriyet Halk Partisi’nden 28. Dönem Balıkesir milletvekili aday adayı oldu.

Balıkesir’in Balya ilçesine bağlı Kocabük köyünde doğan, Ankara Hukuk Fakültesi’ni bitirip, avukatlığa başlayan, 2018-2021 yılları arasında CHP Balya İlçe Başkanlığı yapan Yıldız, 2019’daki yerel seçimlerde partisinin yıllar sonra belediye başkanlığını kazanmasını sağlayan isimlerden biri oldu.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden sonra Balıkesir Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmaya hazırlanan Yıldız, kendisine güvendiğini ve iddialı olduğunu vurguladı.

Üç yıl boyunca ilçe başkanlığı yapmanın kendine önemli deneyimler kazandırdığını, Balıkesir’in her yerinden partililerle tanıştığını, saha deneyiminin ardından siyaset bilimi okuyarak bilgi ve donanımını arttırdığını belirten Yıldız, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu‘nun ‘ülkeyi birlikte yöneteceğiz ve birlikte büyüyeceğiz’ mottosunu ilke alarak Balıkesir’in Balya ilçesinin Kocabük köyünden çıkıp genç bir kadın olarak sorumluluk almaya, büyümeye ve birleşmeye aday oldum.” dedi.

“KADINLAR SİYASETTE DAHA ÇOK TEMSİL EDİLMELİ”

Oy kullanacak seçmenin yarısının kadın olduğuna dikkat çeken Yıldız, CHP’de bu dönem kadın milletvekili sayısının artması gerektiğini vurgularken, dinamik bir örgüt adına genç bir partili olarak mecliste bulunmayı da önemsediğini söyledi. 29 yaşındaki Yıldız  “Kadınların siyasi katılımı, toplumsal cinsiyet eşitliği ve adaleti sağlamada önemli bir faktördür. Ancak, kadınların siyasi hayatta daha az temsil edildiği bir gerçektir. Bu durumda kadınları temsil etmeye talip bir genç kadın olarak söyleyebilirim ki, siyasi kararlara farklı bir bakış açısı getirmek; kadın hakları, eğitim, sağlık, iş olanakları gibi konularda mücadele etmek, toplumsal cinsiyet eşitliği, insan hakları, sosyal adalet ve çevre koruması gibi konulara daha fazla odaklanmayı sağlamak başlıca hedefimizdir. Kadın temsilciler ile partimizin projelerinin uygulanması, geliştirilmesi ve yeni projeler üretilmesine katkım olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

HUKUKÇU YILDIZ’DAN HAK, HUKUK, ADALET VURGUSU

Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aynı zamanda bir avukat ve siyaset bilimci olarak tüm bilgi ve enerjimi memleketim Balıkesir için kullanmaya oldukça hevesli olduğumu söylemek isterim. Gittikçe despotlaşmış tek adam düzeninden güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçişin ülkemiz için hayati bir hedef olduğunun farkında olarak; ülkemiz genelinde adil bir düzen, hukukun yeniden inşası, kadın haklarında iyileştirmeler öncelikli olmak üzere doğup büyüdüğüm şehrin sosyo-ekonomi, çevre, kentleşme, sağlık gibi alanlardaki sorunlarının çözülmesi için göreve talibim. Bu yolda öncelikle parti örgütümüzün, sonrasında Balıkesir halkı ve hemşehrilerimin desteği benim için çok kıymetli. Çıktığım bu yolda yoldaşım olan tüm partililerime de başarılar diliyorum. İktidar yolumuz açık olsun” 

BALYA’DAN TAM DESTEK

Seçim çalışmalarını sürdüren CHP’li Gülizar Yıldız, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga’yı ziyaret etti. Başkan Gaga, “Önceki dönem Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanımız, 28. Dönem Balıkesir Milletvekili Aday Adayımız Gülizar Yıldız’a ilçemize ve belediyemize yapmış olduğu anlamlı ziyaret için teşekkür eder, çıktığı yolda başarılar dilerim.” mesajını paylaştı.

 

YORUM YAP