DOLAR31,4015% 0.47
EURO34,0840% 0.28
STERLIN39,8236% 0.28
FRANG35,5027% 0.47
ALTIN2.060,21% 0,36
BITCOIN1.918.2620.365

CHP’NİN YENİ İLÇE BAŞKANLARI BASINLA BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
CHP’NİN YENİ İLÇE BAŞKANLARI BASINLA BULUŞTU

CHP’nin ilçe kongrelerinde seçilen yeni ilçe başkanları bugün Balıkesir’de bir araya geldi. Otel Basri’de “İlçe Başkanları Basın Buluşması” adı altında gerçekleştirilen toplantıya 20 ilçe başkanından 15’i katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Serkan Sarı,”İlçe başkanlarımızı hem siz basın mensupları ile tanıştırmak hem karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak, hem de CHP’yi önümüzdeki dönemde iktidara taşıyacak kadroların da sizler tarafından tanınmasını istiyoruz” dedi.
14 Aralık 2019’da Gömeç’le başlayan kongrelerin 26 Ocak 2020’de İvrindi ile sona erdiğini anımsatan Başkan Sarı, ” Kongre takvimimizi tamamladık, tüm başkanlarımız üyelerimiz ve delegelerden yetkilerini aldı, şimdi partimizi iktidara yapabilmek üzere etkin bir şekilde çalışmalarını hayata geçirecekler” diye konuştu.

ÇÖZÜM CHP’DE

Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılara dikkat çeken Sarı, ” Ülkemizin ekonomik buhran içinde savrulan işçisi, emekçisi, çiftçisi, öğrencisi, emeklisi, işsizi mağdur ve tek çözümü CHP’de görüyorlar. Yakın zamanda bir genel seçim olacağı umudu içindeyiz. Çünkü şu an ülkemizi yöneten iktidar her hangi bir soruna çözüm olamadığı gibi gelecek için de bir umut vaad etmemektedir. Halkımız yakın zamanda bu yönetimin hatta sistemin değişmesini istemektedir. Bunu sokakta yaptığımız ziyaretlerde görüyoruz. Bugün tek adam rejimi ile dayatmacı bir yönetim anlayışı ile halkımızın hiç bir derdine derman olamıyoruz. ” dedi.

HEDEF YERELDE VE GENELDE İKTİDAR

Toplantıya 20 ilçe başkanından 15’i katıldı. İlçe başkanları kendilerini tanıtırken, yerelde ve genelde iktidar olmak için söz verdi.
Toplantıya katılan ilçe başkanları şöyle sıralanıyor:
Hakan Şehirli (Altıeylül) , Gülizar Yıldız (Balya), Mehmet Yavaş (Dursunbey), Naci Savaş (Havran), Şeref Lale (Gömeç) , Ünsal Acar (Gönen) , Hale Tuna (Erdek), Fatih Yılmaz (Edremit), Zafer Göksel (Bigadiç), Ayhan Arslanbay (İvrindi), Ozan Yörük (Kepsut), Nevzat Başkan (Marmara) , Umut Dinç (Savaştepe), Serkan Sak (Sındırgı) , Ümit Bekir Barut (Susurluk) Karesi, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye ve Manyas ilçe başkanları ise toplantıya katılmadı.
31 Mart seçimlerinde 8 ilçede belediyeyi kazandıklarını anımsatan CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “Kalan 12 ilçemizi de sosyal demokrat, halkçı belediyecilikle tanıştırmak için bugünden çalışacağız” dedi. (balikesir24saat.com)

    

YORUM YAP