Yayınlanma Tarihi :

 CHP’NİN “MAKUL” SİYASETÇİSİ AHMET AKIN

 CHP’NİN “MAKUL” SİYASETÇİSİ AHMET AKIN

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP’de “beğenilen” ve “makul” siyasetçileri arasında yer aldı.

Gezici Araştırma Şirketi’nin, 26-27-28 Şubat 2022 tarihleri arasında Türkiye genelinde sosyal, ekonomik, politik ve kültürel konular ile ilgili seçmenin algısını belirlemek üzere yaptığı araştırmada dikkat çeken sonuçlar ortaya çıktı. Siyasi partilerin genel başkanlarından sonra “beğendiğiniz ve makul bulduğunuz isim kimdir” sorusuna 60 siyasetçi arasında  Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın da yer aldı.

22 il 75 ilçe ve 130 mahallede yer alan hanelere gidilip yüz yüze görüşme metodu ile toplandığı belirtilen araştırmada, CHP’nin MYK ve parti meclis üyeleri, büyükşehir belediye başkanları, il başkanları ve milletvekilleri arasında öne çıkan 19 isim arasında yer alan Ahmet Akın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sonra CHP’de “beğenilen” ve “makul” siyasetçilerden biri oldu.

AK PARTİ HÜKÜMETİ ÜLKEYİ DOĞRU YÖNETMİYOR

Araştırmada, “Sizce Türkiye‟yi, Ak Parti hükümeti doğru yönetiyor mu?” sorusuna ise katılımcıların yüzde 36,9‟u doğru yönettiğini ifade ederken, yüzde 52‟si doğru yönetmediğini, 11,1’inin ise bir fikri olmadığını ifade etti. Kararsızların dağılımıyla birlikte ‘doğru yönetemiyor’ diyenlerin oranının yüzde 58,5’e yükseldiği gözlendi.

EKONOMİK BUHRANIN SORUMLUSU İKTİDAR

“Ülkedeki ekonomik sıkıntının sorumlusu kim?” sorusuna halkın, yüzde 51,1’inin “hükümet” cevabı verilen araştırmada, vatandaşların yüzde 26,6’sı ekonomik buhrandan dış güçleri sorumlu tuttu.

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP