Yayınlanma Tarihi :

CHP’NİN EDREMİT BAŞKAN ADAYI MEHMET ERTAŞ

CHP’NİN EDREMİT BAŞKAN ADAYI MEHMET ERTAŞ

CHP Edremit İlçe Örgütü Belediye Başkan Adayını belirlemek için bugün sandığa gitti. 8 bin 341 üyeden 4 bin 290 üyenin oy kullandığı seçimde kazanan 1564 oyla Mehmet Ertaş oldu.

Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezinde örgüt denetiminde, MYK üyesi Özgür Karabat gözetiminde  yapılan ön seçimde Seval Bozkurt, Tümdeniz Çelebi, Mehmet Ertaş, Nevin Sayman ve Yurt Yıldırım yarıştı.

Ön seçim öncesi adaylıktan çekilen  Cavit Cebeci ile Ahmet Özkoca‘nın desteğini alan Mehmet Ertaş, hemen hemen tüm sandıklarda önde çıktı. Sonuçta  1564  oyla seçimin galibi oldu. Yurt Yıldırım 1125, Tümdeniz Çelebi 926 , Seval Bozkurt 394 ve Nevin Sayman ise 281 oyda kaldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin de seçim bölgesi olan Edremit’teki ön seçime katılıp, oy kullandı. Aytekin, sandıkta yarışan tüm adaylara başarılar diledi.Aytekin seçim sonuçlarının belli olmasının ardından ise, “Biz bugün Edremit’te belediye başkan adayımızı değil belediye başkanımızı seçtik” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın da Edremit’teki ön seçim sırasında partililerle buluştu. Akın, “Partimizin Edremit Belediye Başkan Adayını belirlemek için gerçekleştirdiği ön seçiminde oylarıyla demokrasiye katkıda bulunan tüm üyelerimizi tebrik ediyor, belediye başkan aday adaylarımıza başarılar diliyorum.” mesajını paylaştı.. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP