Yayınlanma Tarihi :

CHP’LİLER YOLLARDA

CHP’LİLER YOLLARDA

CHP Balıkesir il ve ilçe örgütleri bugün kadın kolları ile gençlik kolları ile belediye başkanları ile partililer ile İstanbul Saraçhane’de gerçekleştirilecek Ekrem İmamoğlu’na destek mitingine katılmak için yola çıktı.

CHP örgütleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezası ve siyaset yasağına tepki göstermeyi sürdürüyor. CHP  Balıkesir il ve ilçe örgütleri de bugün İstanbul Saraçhane’de İmamoğlu’na destek vermek için düzenlenen mitinge  katılmak için ilin dört bir yanından yola çıktı.

“HALK GALİP GELECEK”

CHP Balıkesir İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İBB Başkanımız 16 Milyon İstanbullunun iradesini temsil eden Ekrem İmamoğlu’na hukuksuzca verilen cezanın karşısında Türkiye olarak durmaya gidiyoruz, bizler Saraçhanede halkımız ekranların başında olacak. Halk galip gelecek.” denildi.

“BİZ KAZANACAĞIZ”

CHP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, “Sarayın yargısına karşı halkın adaletini savunmak için İstanbul’a gidiyoruz. Eğer; ‘Hak haksızlıktan yüce, sevgi nefretten üstün, aydınlık karanlıktan güçlüyse.. Çaresi yok usta…Biz kazanacağız!.” mesajını paylaştı.

BU BİR KUMPAS

Bu kararın hukuki olmadığını vurgulayan CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr. Selim Panç, “Bu bir kumpas. Bunun örneklerini İstanbul seçimlerinde görmüştük. Yine aynı yanıtı alacaklar. ” dedi. Panç, “Hak hukuk adalet için, Ekrem İmamoğlu Başkanımıza destek için biz hazırız… Bekle bizi İstanbul, güzel günlere bir adım daha atmak için geliyoruz…Her şey çok güzel olacak” mesajını verdi.

CHP Edremit İlçe Başkanlığı ve diğer ilçe örgütleri de  bu miting için otobüsler kaldırdı. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP