DOLAR31,1049% 0.18
EURO33,6616% 0.09
STERLIN39,4175% 0.09
FRANG35,2906% 0.15
ALTIN2.033,76% 0,06
BITCOIN1.618.937-0.408

CHP’LİLER BAYRAMLAŞTI, İKTİDAR SÖZÜ VERDİ

Yayınlanma Tarihi :
CHP’LİLER BAYRAMLAŞTI, İKTİDAR SÖZÜ VERDİ

CHP Balıkesir İl Başkanlığı’nın düzenlediği bayramlaşma Atatürk Parkı’nda Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Milletvekili Ensar Aytekin, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Hürmüz Avcı, il yöneticileri, ilçe başkanları, belediye başkanları, kadın ve gençlik kollarının katılımıyla gerçekleştirildi.

“24 TEMMUZ’DA KUVAYİ MİLLİYE ATEŞİNİ YAKACAĞIZ”

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, partililerin bayramını kutlayıp, Türkiye’nin umudu olan kadroları barındırdıklarını belirtirken,” Önümüzde zor bir dönem bizi bekliyor. Bunca yıldan beri AK Parti’nin ülkemizde yarattığı tahribatın ve yıkımın sonucunda oluşan krizi bu kadrolar çözecek. Ağır yükün farkında ve sorumluluğundayız. Millet ittifakı ortaklarımızla beraber zorlu bir seçim maratonuna gireceğiz. Hep birlikte kenetlenmiş olarak umudu örgütleyeceğiz.” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 24 Temmuz’da Balıkesir’e geleceğini anımsatan Sarı, “Balıkesir’den Kuva-yi Milliye ateşini yakarak, partimizi iktidar yapacağız” diye konuştu.

“YERELİ KAZANDIK SIRA GENELDE”

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin 2023’deki seçimlere dikkat çekerken, “Genel başkanımız, milletvekillerimiz, örgütlerimiz seferberlik halinde çalışıyor. Birkaç yakınma var sahada, hala seçmenlerden, üyelerden bir takım kaygılar duyuyoruz. ‘Sandığa sahip çıkabilecek miyiz’ diyorlar. Hiç kuşkunuz olmasın, örgütümüzün ve milletimizin zerre kuşkusu olmasın. Sandığa her zamankinden daha güçlü şekilde sahip çıkacağız. Bir başka kaygı, seçim günü ne olacak? Bugünden şunu söyleyebiliriz, biz aslında fiilen muhalefet partisi değiliz, biz bu ülkede yapılan son seçimleri kazanan yerelin iktidarıyız. Yereli kazandık, sıra genelde. Genel seçimi de kazanacağız. 2023 hedefi koyanlara, 2023’ün ne olduğunu CHP olarak göstereceğiz. Türkiye’de halk mutsuz, millet gittikçe yoksullaşıyor. Yeni bir Türkiye’yi yeniden 1923’de kuranlara olan borcumuzu ödeyerek demokratik adaletli bir düzeni hep birlikte kuracağız.”dedi.

“TÜNELİN UCUNDAKİ IŞIK GÜNEŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR”

“Bir sonraki bayramda çok daha güzel günleri birlikte yaşayacağız” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Çok az kaldı. Birlik beraberlik içinde, belediye başkanlarımızla, meclis üyelerimizle, kadın ve gençlik kollarımızla el ele verip iktidarın ışığını yakacağız. Evlatlarımızın geleceğini teminat altına alacağız. Hastanelerde doktorlar öldürülmeyecek, birisi çıkıp ‘burayı terk edin’ demeyecek, bizim cumhurbaşkanımız hiç kimseyi ayırmayan, hakkı hukuku adaleti savunan cumhurbaşkanı olacak. Onu da millet ittifakıyla birlikte Çankaya köşküne oturtacağız. Çok uzun yıllar mücadele ettik, şimdi ucuna geldik. Tünelin ucundaki ışık güneş gibi gözüküyor.”

“HODRİ MEYDAN”

24 Temmuz’da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Balıkesir’de gerçekleştireceği mitinge dikkat çeken Akın, “Bu mitingde Balıkesir hazır diyeceğiz. Birliği beraberliği burada anlatmak zorundayız. Belediye başkanlarımıza büyük görev düşüyor. Önümüzdeki seçimlerde birlik içinde olacağız, yek olacağız. Çalışmalarımız güzel gidiyor. Anketler yapılıyor, şu anda Türkiye’de AK Parti’nin önüne geçmiş durumdayız. ‘Hodri meydan, AK Parti iktidarına sesleniyorum, getirin sandığı kimin birinci olduğunu birlikte gösterelim. Konuşmak yerine icraat yapacak olan kadrolar hazır. Millet ittifakı olarak birlik içindeyiz. Altılı masada kenetlendik. Bu işin sonunu getireceğiz. Cumhurbaşkanımızı seçip Çankaya köşküne göndereceğiz. Hesap veren kadrolarla ülke nasıl yönetilir göstereceğiz.” dedi.

İMREN ÇİFTİ CHP’YE KATILDI

CHP’nin bayramlaşma töreninde Balıkesirli gazeteciler Gülten -Ahmet İmren çifti de partiye katılıp üye oldu.  Gülten İmren’in rozetini CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın,  Ahmet İmren’in rozetini Edremit Belediye Başkanı Seman Hasan Arslan taktı. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP