Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

CHP’LİLER BAYRAM SONRASINI BEKLİYOR!

CHP’LİLER BAYRAM SONRASINI BEKLİYOR!

CHP 31 Mart’taki yerel seçimlerde Büyükşehir ile birlikte 15 ilçe belediyesini kazandı.

10-12 Nisan’da kutlanan “Ramazan Bayramı” CHP’liler için “şeker” tadındaydı ve yıllar sonra gerçek anlamıyla bayram yaptılar.

Aradan iki ay geçti ve bu kez “Kurban Bayramı” geldi çattı!..

***

8 Haziran’da CHP İl Danışma Kurulu toplantısında 9 Haziran’da ise Kent Konseyi seçimlerinde en gencinden en yaşlısına, sade üyeden en yetkilisine bir çok partili ile görüştüm.

Tarihi başarı sonrası iş konusunda umutlanan partililerin üst düzey yöneticiler ve onların yakınları dışında pek mutlu olduğunu söylemek mümkün değil..

Gençler çaresizce kendilerine verilen sözlerin tutulmasını bekliyor.

CHP’ye yıllarını hatta ömrünü veren parti emekçileri ise Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın için 15-20 gün bilemediniz bir ay çalışanların bile iş beklemesine, hemen iş bulmasına daha önemlisi kendilerine pek değer verilmemesine kızıyor.

Örneğin günlerce Başkan Akın’a ulaşamayan bir partili  tüm katları yürüyerek tek tek çıktığını ve Akın’la görüşebildiğini anlattı.

Yaşlı bir partilinin “Biz sıfırız” sözleri ise gerçekten üzücüydü.

Sanırım bu acı söz gerçek partililerin 2-2,5 ay içinde girdiği psikolojiyi özetlemeye yeter.

(Herkese yakın Ahmet Akın’ın en çok parti emekçilerine, gerçek CHP’lilere yakın olması gerekiyor.)

Özellikle gençler bir umutla bayram sonrasını bekliyor

CHP yöneticileri de bayram sonrasına işaret ediyor ve gideceklerle gelecekler üzerinde çalışmalar yapıyor.

Bayram sonrası verilen sözlerin yerine getirilmemesi partide ki rahatsızlıkları iyice gün yüzüne çıkarabilir.

… ve bir “kurban” aranabilir.

***

Belediyelere o kadar çok iş başvurusu var ki, CHP’li yönetimlerin, Akın ve ekibinin ya da diğer başkanların işi de gerçekten kolay değil.

Ahmet Akın’ın seçim öncesi vaadleri arasında yer alan, 6 Mayıs’ta Kariyer Günü’nde de gençlere müjdelediği İstihdam Ofislerini  zaman geçirmeden kurması gerekiyor. (Aslında Akın ve ekibinin ilk işi bu olmalıydı)

Bir de sadece belediyeye o kadar insan işe alınamayacağına göre özel sektörle işsizlik sorununu çözmek için işbirliğine gitmekte yarar var.

***

Şimdi sözü genç bir partiliye bırakıyorum.

İşte O’nun WhatsApp’tan bana ilettiği yazı:

Belediyeler CHP’ye geçince herkes CHP’li oldu. Biri babadan CHP’li diğeri, atadan CHP’li.. Biz gönülden Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Partide gençlik kollarından il yönetimine kadar görev yapmış bir partili olarak soruyorum. Belediyeye 75 kişi alındı. Kim alındı, bunlar kimlerin yakınları, kimlerin çocukları, kızları, gelinleri, damatları. Kimlerin baldızı, bacanağı…

Hiç bir menfaat gözetmeden bu zamana kadar partimiz için mücadele verip AKP belediyesi döneminde belediyeye CV bırakmaya gittiğimizde “git Ak Parti’ye üye ol” dediklerinde biz yine partimizde mücadeleye devam ettik. Hiç bir zaman partimize sırt çevirmedik. Sabahlara kadar bayrak astığımız günler oldu, partide yattığımız günler bile oldu.

Sizden ricam belediyelere birileri alınacaksa bunlar partinin gençleri, öz evlatları olmalıdır. CHP’li belediyeler şu anda gençlerine sahip çıkamayacaksa ne zaman çıkacak ?..

 

Kaynak : Coşkun YAMAN

YORUM YAP

Süleyman Kaba 12 Haziran 2024 / 18:17 Yanıtla

Bırak iş vermeyi sayın Yaman. Öncelikle CHP’li Belediye Başkanları #ulaşılabilir olmalı. Uzun yıllar CHP’si Balıkesir İl başkanlığı yönetiminde görev yapan birisi olarak ulaşamıyorum. Sade bir vatandaş bizim belediye başkanlarına nasıl ulaşsın. Başkanlarımız ulaşılabilir olmalı.????????????‍♂️