Yayınlanma Tarihi :

CHP’Lİ VEKİLLERDEN GEZİ KARARINA BÜYÜK TEPKİ

CHP’Lİ VEKİLLERDEN GEZİ KARARINA BÜYÜK TEPKİ

Gezi Davası’nda verilen kararlar CHP Balıkesir milletvekilleri Ahmet Akın, Ensar Aytekin ve Fikret Şahin’in de tepkisini getirdi. Üç milletvekili sosyal medya hesaplarından kararı eleştirdi.

2013’teki Gezi Parkı eylemlerine ilişkin beraat kararının bozulmasının ardından Osman Kavala’nın da aralarında bulunduğu 17 sanıklı davada karar çıktı. Mahkeme, Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Can Atalay, Mine Özerden, Yiğit Ali Ekmekçi, Tayfun Kahraman’a da 18’er yıl hapis cezası verildi.

CHP Balıkesir milletvekilleri bu karara sosyal medya hesaplarından büyük tepki gösterdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “Yargı eliyle muhalefeti sindirmek isteyen iktidar yakın zamanda muhalefete düşecek. Adaletsizliğe karşı özgürlük için direnen milyonların haklılığı; tek kişiye göre karar veren bağımsızlığını kaybetmiş mahkemelerle susturulamaz! #GeziyiSavunuyoruz” mesajını paylaştı.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin ise, Gezi olaylarında hayatını kaybeden gençlerin resmini kullanırken,  “Önce çocukları öldürdüler, sonra hukuku. Yerimiz bellidir: #GeziyiSavunuyoruz”  dedi. 

Balıkesir Milletvekili Op.Dr. Fikret Şahin ise, adaleti temsil eden heykelin ters yüz edilmiş fotoğrafını paylaşırken, “Gezi Parkı davasında verilen kararlar haksızdır, hukuksuzdur ve tamamen siyasidir. Öyle anlaşılıyor ki; birileri Gezi’den çok korkmuş!.. Tarih kimin haklı kimin haksız olduğunu mutlaka ortaya çıkartır. Adalet mutlaka hak ettiği yeri bulur” mesajını verdi. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP