Yayınlanma Tarihi :

CHP’Lİ SARI’DAN “PROTOKOL SKANDALI” İÇİN BİR UYARI DAHA

CHP’Lİ SARI’DAN “PROTOKOL SKANDALI” İÇİN BİR UYARI DAHA

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ndan sonra 10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerinde Garnizon Komutanı’nın Atatürk anıtına çelenk sun(a)mamasını Meclis gündemine taşıdı.

Milletvekili Sarı, “Ordumuzu milletimizden ayrı tutan anlayışın bu eylemi Kuvayı Milliye evladı her Balıkesirli hemşehrimi yüreğinden hançerlemiştir. Rütbe karmaşası ve ast-üst ilişkisi sebebiyle yaşanan bu sorunu acilen çözün.” dedi.

Balıkesir’de 29 Ekim’de Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamalarında yaşanan çelenk krizi  10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerinde de yaşandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Garnizon Komutanının anıta çelenk sunamamasını  Meclis’e taşıyan ve iki bakanın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına önerge veren CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı “Bu skandala son vermek için tüm yetkilileri uyarmıştım. Bir kez daha uyarıyorum” diyerek Meclis’te bir kez daha konuyu gündeme getirdi.

“ORDUMUZU İTİBARSILAŞTIRMA ÇABASINDALAR”

CHP Milletvekili Serkan Sarı konuşmasında şunları söyledi:

“Kurtuluş Savaşı’nın en önemli halkası, Kuvayı Milliye’nin başkenti Balıkesir’de Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız 10 Kasım günü Balıkesir Garnizon Komutanı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda olduğu gibi Atatürk anıtına çelenk sunamadı. Fotoğrafta da gördüğünüz gibi Mehmetçiğimizin ana kucağı bildiği ordumuz törenlerde temsil edilememiştir. Ordumuzu milletimizden ayrı tutan anlayışın bu eylemi Kuvayı Milliye evladı her Balıkesirli hemşehrimi yüreğinden hançerlemiştir. Kahraman ordumuz ve milletimiz yüce Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız 10 Kasım’da seksen beş yıldır saygıyla ve minnetle anmıştır. Atatürk’ü her geçen gün yok sayma, ordumuzu itibarsızlaştırma çabasında olan iktidar temsilcilerinin yaşattığı bu skandala son vermek için tüm yetkilileri uyarmıştım. Bir kez daha uyarıyorum: Rütbe karmaşası ve ast-üst ilişkisi sebebiyle yaşanan bu sorunu acilen çözün.” (balikesir24saat.com

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP