Yayınlanma Tarihi :

CHP’Lİ ŞAHİN’DEN SERT ÇIKIŞ

CHP’Lİ ŞAHİN’DEN SERT ÇIKIŞ

Sabah Gazetesi’nden Erhan Öztürk’ün haberi ve iddialarıyla gündeme gelen CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Şahin, “Son zamanlarda gerek ulusal gerekse yerel basında havuz medyasının çanak sorucu, satılık kalemlerinin şahsım aleyhine yaptığı haberler benim için onurdur” dedi.

Sabah’taki haberin ardından “haber değeri yok” diyerek iddialara cevap vermeyeceğini söyleyen CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin’in kamuoyuna duyuru başlığı ile yaptığı açıklama şöyle:
“Son zamanlarda gerek ulusal gerekse yerel basında havuz medyasının çanak sorucu, satılık kalemlerinin şahsım aleyhine yaptığı haberler benim için onurdur.
Partimizin ikinci genel başkanı İsmet İNÖNÜ boşuna dememiş 
‘Bir memlekette namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memlekette kurtuluş yoktur’ diye.
Milletimizin bize verdiği emanetin gereği olan; 
Partimizi ve doğruları ilkelerimiz doğrultusunda her yerde ve her şeye rağmen savunmaya devam edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

SABAH’IN HABERİNDE İDDİA İLE BİRLİKTE SUÇLAMA DA VARDI

Erhan Öztürk’ün haberinde Fikret Şahin’in CHP PM ve MYK’da ’12’ler Grubu’ olarak adlandırılan grubun başında bulunan Bülent Tezcan’ın referansıyla Balıkesir’den milletvekili seçildiği iddia edilmişti. Yine gazete haberinde Sivas doğumlu Şahin’in bayramdan önce bir fotoğrafını çerçeveletip asılması için CHP Burhaniye İlçe Başkanlığı’na gönderdiği yazılmıştı. Burhaniyeli olup TBMM’de görev yapan eski milletvekilleri Mehmet Cavit Emir, Nurettin Sandıkçıoğlu, Nuri Bozyel, Ali Kemal Deveciler ve Ayşe Nedret Akova’nın fotoğraflarının yanına kendi fotoğrafını astıran Şahin’in bu girişiminin büyük tartışma yarattığı iddia edilmişti. Tepkilerin artması üzerine CHP Burhaniye İlçe Başkanı Ergün İnce’nin fotoğrafı indirttiği öne sürülmüştü.
DAVA AÇACAK MI?
Yine bu haberde belediye başkanlarının belirlenmesiyle ilgili kamuoyu araştırması ve parti içi taleplerle ilgili rapor hazırlaması için Aydın’a gönderilen Şahin’in iki dönemdir Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Özlem Çerçioğlu aleyhine rapor hazırladığı yer almıştı. Raporun gerçeği yansıtmadığı, masa başında hazırlandığı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu bir hayli öfkelendirdiği öne sürülmüştü.
Şahin’in bu duyuru sonrası Sabah’a tekzip gönderip göndermediği, haber hakkında dava açıp açmayacağı ise bilinmiyor. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP