DOLAR 32,2776 % -0.11
EURO 35,1154 % 0.46
STERLIN 41,7534 % 0.46
FRANG 36,0724 % -0.18
ALTIN 2.402,74 % -0,51
BITCOIN 67.592,00 0.219
Yayınlanma Tarihi :

CHP’Lİ BAŞKANLARDAN İKTİDAR MESAJLARI

CHP’Lİ BAŞKANLARDAN İKTİDAR MESAJLARI

Bu yıl Van’da yapılan CHP’li Belediyeler Çalıştayı’na; 11 büyükşehir, toplamda 248 CHP’li belediye başkanı katıldı. CHP’nin Balıkesir’deki 8 belediye başkanı da çalıştaya katılırken, genel seçime yönelik mesajlar verdi, yerelden iktidara yürüdüklerini vurguladı. 

“Geliyor Gelmekte Olan” ve “Bizim Belediye Başkanları Van’da” sloganlarıyla düzenlenen çalıştayda, CHP’nin Balıkesir ‘deki ilçe belediye başkanları Mesut Ergin (Ayvalık), Orhan Gaga (Balya), Tolga Tosun (Bandırma), Ali Kemal Deveciler (Burhaniye), Selman Hasan Arslan (Edremit), Burhan Karışık (Erdek), Mehmet İrem Himam(Gömeç) ve Tancan Barcin (Manyas) hazır bulundu.

ESNAFIN VE SEÇMENİN NABZINI TUTUP, SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİĞİ ANLATTILAR

Ana gündem maddesinin yaklaşan genel seçimler olduğu çalıştaya katılan belediye başkanları, ortak çalışmalardan kalan sürenin tamamında, Van’ın tüm ilçelerini gruplar halinde, sokak sokak gezerek, esnaf ve seçmenin nabzını tuttular. Vanlıların da yaşadıkları sorunları birinci ağızdan dinleyen belediye başkanları; partilerinin ve kendilerinin yaptığı çalışmaları, sosyal belediyeciliğin önemini, asla israfa kaçılmadan yapılan ve halkın hayatını kolaylaştıran projeleri, hesap verilebilir şeffaf yönetimin değerini anlatma fırsatı buldular.

“GÜZEL GÜNLER ÇOK YAKIN”

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen Belediye Başkanlarımızla yerelden, iktidara adım adım yürürken kararlılığımızı, heyecanımızı, umudumuzu Van’dan Dünya’ya ilan ettik. Güzel günler çok yakın…” mesajını paylaştı.

“ORTAK HEDEF GENEL SEÇİMLERİ KAZANMAK”

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun “Çalıştayda, ortak hedef; genel seçimleri büyük bir başarıyla kazanmak, yoksullaştırılan halkımızın derdine bir an önce çare olmak, Türkiye’de yeniden adalet ve liyakati, güven ve huzuru, barış ve kardeşliği, özgürlük ve demokrasiyi yeniden tesis etmek oldu.” dedi.

“YARININ AYDINLIK TÜRKİYESİ”

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Halkın Belediye Başkanlarıyla Van’da gerçekleştirdiğimiz çalıştayda, kimlikli ve yaşanabilir kentleri yaratmak için deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Yarının aydınlık Türkiyesini birlikte başaracağız” mesajını paylaştı.

“HALKIN İKTİDARI”

Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, “Yerel Yönetimlerde kurduğumuz halkın iktidarını tüm Türkiye’ye yaymak için emin adımlarla, halkımızla birlikte yürüyoruz. Güzel günler çok yakın…” dedi. (balikesir24saat.com)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP