Yayınlanma Tarihi :

CHP’Lİ BAŞKANLARDAN FESTİVAL İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ

CHP’Lİ BAŞKANLARDAN FESTİVAL İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ

Türkiye’nin ilk ve tek Aromaterapi Festivali 4-7 Temmuz arasında Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde Çiftçi Eğitim Merkezi ve Ören Meydanı olmak üzere iki ayrı merkezde çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilecek. Başkan Akın, “Bu festivali bölgemizin doğal güzelliklerini ve aromaterapinin faydalarını tüm dünyaya tanıtmak için önemli bir fırsat olarak görüyoruz.”dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın,  Balıkesir 5. Aromaterapi Festivali öncesinde Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş ve Gömeç Belediye Başkanı Melih Bağcı ile birlikte basın toplantısı düzenleyip, bilgiler verdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Burhaniye ilçesinde hizmet veren Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nde (BAÇEM) düzenlenen  toplantıda festivalin detaylarıyla ilgili basın mensuplarını bilgilendiren Başkan Ahmet Akın, festivalin bu yıl ilk kez Ayvalık, Burhaniye, Edremit ve Gömeç belediyeleri ile birlikte yapılacağına dikkat çekti.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN ZİYARETÇİ GELECEK

Balıkesir 5. Aromaterapi Festivali’nde; Türkiye’nin dört bir yanından bitki uzmanları, işletmeler ve ziyaretçileri ağırlayacaklarını vurgulayan Başkan Akın “Bundan sonra Körfez’de yapacağımız birçok etkinliği de yine Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediye başkanlıklarımızla birlikte yapacağız. Kültürel, sosyal etkinliklerimiz hem artacak; hem de büyüyecek. Balıkesir Aromaterapi Festivali’ni; şehrimizin ve bölgemizin doğal güzelliklerini ve aromaterapinin faydalarını tüm dünyaya tanıtmak için önemli bir fırsat olarak görüyoruz.”dedi.

ETKİNLİKLER, MUHTEŞEM KONSERLER

4-7 Temmuz arasında dört gün sürecek Balıkesir 5. Aromaterapi Festivali etkinlikleri , BAÇEM ve Ören Meydanı olmak üzere iki ayrı merkezde gerçekleştirilecek.

80’in üzerinde atölye çalışması, seminer ve söyleşi BAÇEM’de yapılacak.

Ören Meydanı’nda aromaterapiyi ilgilendiren 200’e yakın stant açılacak. Hem aromaterapi tanıtılacak hem de ürünler satın alınabilecek.

Ören Meydanı ve Ören Amfi Tiyatro’da altısı çocuklara yönelik olmak üzere toplam 14 dinleti tiyatro oyunu sahnelenecek.

Birsen Tezer, Bülent Ortaçgil, Suzan Kardeş ve Oğuz Aksaç Ören Plajı’nda konser verecek..

9 sanatçının katılımıyla BAÇEM’de fotoğraf ve resim sergileri açılacak.

Ören Meydan’da 20 metrelik dev bir tuvale ressamlar festivalin resmini yapacak. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP