CHP’Lİ BAŞKAN’DAN AK PARTİ’Lİ BAKAN’A : PES ARKADAŞ !

Yayınlanma Tarihi :
CHP’Lİ BAŞKAN’DAN AK PARTİ’Lİ BAKAN’A : PES ARKADAŞ !

CHP İl Başkanı Erden Köybaşı, Balıkesir’de gerçekleştirilen mitingde “Balıkesir açık ara Erdoğan’a destek verdi.” diyen Gençlik ve Spor Bakanı AK Parti İzmir milletvekili Mehmet Kasapoğlu’na tepki gösterdi. Köybaşı, “Pes arkadaş seni kim kandırdı, ya sonuçları bilmiyorsun ya da genel alışkanlığınız olduğu üzere doğruları değiştirerek ifade ediyorsun.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  İl Başkanı Erden Köybaşı,  Seçim Koordinasyon Merkezi’nde Millet İttifakı’nın il başkanları ile düzenlediği basın toplantısında Altıeylül ilçesine bağlı Gündoğan Mahallesi’ndeki mitingde “Balıkesir açık ara Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdi.” diyen Gençlik ve Spor Bakanı AK Parti İzmir milletvekili Mehmet Kasapoğlu‘nu eleştirdi.

“İlimizde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu birinci olarak çıkmıştır. AKP’nin yönetiminde olduğu büyükşehirler içinde Erdoğan’ın kaybettiği iki ilden biri Balıkesir olmuştur.” diyen Köybaşı, sözlerini şöyle sürdürdü:

” Balıkesir’de saha çalışmalarında sahada sadece büyükşehir belediyesi vardı bütün olanaklarını seferber ederek tam kadro çalıştılar ama hemşerilerimizin sağduyusunu yenemediler. Gördük ki AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan devletin tüm olanakları ile sahada olduğu gibi, onun yanında atanmış bakanların hepsini milletvekili adayı yaparak bakanlıklarının gücü ile birlikte seçim kampanyası yürüttüler. Tüm devlet gücünü ve olanaklarını kullandılar buna rağmen 26 milletvekili ve yüzde 10’a yakın oy kaybettiler. AKP İzmir milletvekili Mehmet Kasapoğlu dün akşam Gündoğan mahallesinde demiş ki ‘Balıkesir açık ara Erdoğan’a destek verdi.’  Pes arkadaş seni kim kandırdı, ya sonuçları bilmiyorsun ya da genel alışkanlığınız olduğu üzere doğruları değiştirerek ifade ediyorsun. Beyler sırça köşkte oturuyorsanız başkasının camına taş atmayacaksınız. Balıkesir’de 6 vekiliniz 4’e düşmüş, bütün devlet ve büyükşehir belediye gücünü kullanmanıza rağmen cumhurbaşkanlığında ikinci olmuşsunuz bunu örtmek için laf ebeliği yapıyorsunuz.”

NE OLMUŞTU?

14 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Balıkesir il genelinde Kemal Kılıçdaroğlu oyların yüzde 48.67’sini alırken, Recep Tayyip Erdoğan yüzde 45.07, Sinan Oğan yüzde 5.59, Muharrem İnce yüzde 0.68 oy almıştı.

 “TERÖRİSTLER DİZE GELECEK, MÜLTECİLER EVİNE DÖNECEK DÖVİZLERİ RAHATSIZ ETMİŞ” 

Seçim Koordinasyon Merkezi’nin camlarına astıkları görsellerin şikayet konusu olduğunu ancak Seçim Kurulu’nun bu şikayeti reddettiğini açıklayan  Erden Köybaşı bu konuda şu açıklamayı yaptı:

“Beyler Seçim Koordinasyon merkezimizin camlarına astığımız bu görsellerden rahatsız olmuş, seçim kuruluna indirilmesi için şikayette bulunmuşlar. Peki, ne demişiz bu görsellerde, ‘teröristler dize gelecek’, ‘mülteciler evine dönecek’, ‘Hırsızlar hesap verecek, karar ver’ demişiz. ‘Gaffar Okkan’a pusu kuranlarla, Konca Kuriş’i domuz bağıyla boğanlarla birlikte mi yürüyeceksin karar ver’  demişiz. ‘Uyuşturucu baronlarından kurtulmak için karar ver’ demişiz. Andımızı yasaklayanlarla T.C ibaresine kaldıranlarla, ‘şehidimize kelle diyenlerle birlikte mi yürüyeceksin karar ver’  demişiz. ‘Depremde çadır satanlarla, canları enkaz altında bırakanlarla birlikte mi yürüyeceksin, karar ver’  demişiz. ‘Vatanını seven sandığa gelsin karar ver’  demişiz. Bunların neyinden rahatsız oldunuz, alındınızda şikayet ettiniz, hangisi zorunuza gitti”

28 Mayıs’taki seçimlerde 13’ncü Cumhurbaşkanının Kemal Kılıçdaroğlu olacağını söyleyen Erden Köybaşı, “28 Mayıs’ta Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı olarak Çankaya köşküne hep birlikte uğurlayacağız. Bunun için; Türkiye için karar ver, Vatanını seven sandığa gelsin. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Mutlaka ama mutlaka kazanacağız” dedi.  (balikesir24saat.com)

https://www.balikesir24saat.com/ak-partiden-gundoganda-bakanli-miting.html

YORUM YAP