Yayınlanma Tarihi :

CHP’Lİ AKIN’DAN DÜNYA ŞAMPİYONUNA KUTLAMA

CHP’Lİ AKIN’DAN DÜNYA ŞAMPİYONUNA KUTLAMA

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın Türkiye’yi gururlandıran Burhaniyeli Özel Sporcu Muhsine Gezer’i ziyaret ederek, kutladı. Ahmet Akın, “Memleketimizin ve ülkemizin gururu oldunuz” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, İsviçre’de düzenlenen Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) Para Atletizm Gençler Dünya Şampiyonası’nda 17 yaş altı kategorisi 400 metre yarışında 62.23’lük derecesiyle altın madalyayı Türkiye’ye getirerek Balıkesir’in ve Türkiye’nin gururu olan Muhsine Gezer ile T20 kategorisinde 400 metrede 64,79 saniye koşarak ülkemize Dünya üçüncülüğü kazandıran Sevim Demircan’ı Burhaniye’de ziyaret etti. Gezer ve Demircan’a çiçek veren Akın, sporcuları başarılarından ötürü kutladı.

5 yıl önce atletizme başlayan ve özel sporcular kategorisinde kısa sürede uluslararası başarılara imza atan Muhsine Gezer’in antrenörü Deniz Erenoğlu’nu da emek ve destekleri için kutlayan Ahmet Akın, “Sporcularımız, ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırarak, İstiklal Marşı’mızı Dünya’ya dinletti. Burhaniyemizin, Balıkesirimizin ve ülkemizin gururu oldular. Kendilerini bir kez daha kutluyorum. Emek veren antrenörlerini desteklerini esirgemeyen anne ve babalarını, ailelerine teşekkür ediyorum. Türkiye evlatlarımızla gurur duyuyor. Bizim de kendilerine desteklerimiz devam edecek” dedi. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP