Yayınlanma Tarihi :

CHP’DEN ZAFER YÜRÜYÜŞÜ

CHP’DEN ZAFER YÜRÜYÜŞÜ

CHP Balıkesir il örgütü 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yılını zafer yürüyüşü ve fener alayı ile kutladı. Şehitleri andı, Atatürk’e bir kez daha sahip çıktı.

Dün gece büyük katılımla gerçekleştirilen fener alayına İl Başkanı Serkan Sarı, Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, il ve ilçe yöneticileri, gençlik ve kadın kolları üyeleri ile belediye meclisi üyeleri, partililer ve çok sayıda Balıkesirli katıldı. Tren garında başlayan Fener alayı Balıkesir’in caddelerinde Türk bayraklarıyla, marşlarla. sloganlarla sürdü ve Atatürk Anıtı’nda sona erdi.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, ” 30 Ağustos Zafer Bayramımızı  bu akşam zafer yürüyüşümüz ile kutladık. Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’in yürekli, kahraman halkı ile omuz omuza Balıkesir sokaklarını inlettik. Atamıza saygımızı sunduk, şehitlerimizi minnet ile andık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ile Atamızın huzurunda halkımıza seslendik” dedi.

“EMPERYALİZMLE MÜCADELE GÜNÜMÜZDE DE SÜRÜYOR”

Sarı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Emperyalizme karşı mücadelemiz Dumlupınar Meydanında olduğu gibi bugünde Türkiye’nin dört bir köşesinde devam ediyor. O gün silahları ile gelenler, bugün paraları ile geldiler. Kadını, erkeği, genci, yaşlısı ile el birlik olduk tek ses olduk ve birlikte mücadele ediyoruz.
Başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, gözünü kırpmadan vatan uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi ve asla dönmeyi düşünmeyen kahramanlarımızı saygı ve minnet ile anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum” (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP