DOLAR 32,2634 % 0.13
EURO 35,1615 % -0.02
STERLIN 41,2764 % 0.1
FRANG 36,2755 % 0.09
ALTIN 2.434,18 % -1,12
BITCOIN 71.139,91 0.36
Yayınlanma Tarihi :

HEDEF İKTİDAR OLMAK

HEDEF İKTİDAR OLMAK

Bursa’da düzenlenen ” CHP’nin İktidara Yürüyüşü” gündemli Bölge Toplantısı dün Balıkesir’in de katılımıyla gerçekleştirildi.

Bölge toplantısına CHP İl Başkanı Serkan Sarı, milletvekilleri Ahmet Akın, Ensar Aytekin ve Fikret Şahin ile birlikte belediye başkanları, ilçe başkanları, eski il ve ilçe başkanları da katıldı. Afyonkarahisar, Balıkesir, Bilecik, Bursa,Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Yalova illerini kapsayan “31 Mart ve 23 Haziran’da Yapılan Yerel Yönetimler Seçim Sonuçları Çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin İktidar Yürüyüşü” gündemli toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlık etti.

“BELEDİYE BAŞKANLARINA ÖNEMLİ GÖREV DÜŞÜYOR”
Türkiye’nin önünde bugünden tarihi 2023 olarak bilinen bir seçim olduğunu belirten Salıcı şunları söyledi:
“Bu seçim belki 2023’te olacak belki daha yakın bir tarihte olacak.
O sandık 2023’ten daha uzağa gidemez. O sandık buraya gelecek. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı da o sandığa gömülecek. Şu anda seçilmiş olan belediye başkanlarımız üzerinde önemli bir görev var. CHP’li başkanların yönetemez dedikleri, beka meselesine dönüşür dedikleri CHP’li başkanların nasıl yönetebileceğini, toplumun dar gelirli kesimlerine nasıl sahip çıkabileceğini göstermeleri lazım. Bu sorumlulukla görevlerini yapıp toplumun bütün kesimlerine hizmet edecek sosyal demokrat belediyecilik anlayışını yerleştirmeleri lazım”

“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRECEĞİZ”
Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan da toplantıyla ilgili bilgi verirken, “CHP Bursa Bölge Toplantısına katılarak, göreve seçilmemizin ardından geçen 150 günü değerlendirdik. Verdiğimiz sözleri yerine getirmek adına çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” dedi.

“HEDEFİMİZ CHP’Yİ İKTİDAR YAPMAK”
CHP İl Başkanı Serkan Sarı, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, ” Yerel seçimlerde sonra şimdi sıra önümüzdeki dönemde CHP’yi tüm ülkemizde iktidar yapmaktır. Partimize emek veren ve vermiş olan yöneticilerimiz ile birlikte durumumuzu ve hedeflerimizi değerlendirdik. Çok verimli güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Daha çok çalışacağız ve birlikte başaracağız. Samimi ve dürüst bir şekilde halkımız ile iç içe siyaset yapacağız, ülkemizin geleceği için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerinin ışığında aydınlık yarınlarımız İçin mücadele edeceğiz” dedi. 

Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga da “Genel Başkan Yardımcımız Oğuz Kaan Salıcı’nın koordinasyonunda , Genel Başkan Yardımcılarımız Lale Karabıyık, Orhan Sarıbal İle Afyonkarahisar, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Yalova ve Bursa milletvekilleri, PM üyeleri, İl ve İlçe başkanları, belediye başkanlarımızın katılımıyla CHP bölge toplantımızı gerçekleştirdik. 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partimizle bugün yine onun izinden yürüyerek kentimize, ülkemize hizmet vermekten onur duyuyorum” mesajını paylaştı. (balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP