DOLAR31,1191% 0.25
EURO33,7916% 0.49
STERLIN39,4992% 0.3
FRANG35,3305% 0.27
ALTIN2.030,38% -0,11
BITCOIN1.700.9994.469

CHP’DEN DAYANIŞMA GECESİ

Yayınlanma Tarihi :
CHP’DEN DAYANIŞMA GECESİ

CHP Karesi İlçe Örgütü  10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde düzenlediği  dayanışma gecesinde müzikal tiyatro gösterisi sahnelendi. Karesi Kültür Sanat ekibi tarafından hazırlanan ve  şiir, müzik ile gülmeceden oluşan etkinlikte seyirciler  hüznü ve neşeyi bir arada yaşadı.  

CHP Karesi İlçe Örgütü tarafından düzenlenen ‘Dayanışma Gecesi’ Karesi AVM’de gerçekleştirildi.

Eda Çeviker, Taylan Kuşdoğan, Selim Sezer ve Ahmet Derman’ın  müzikleriyle renk kattığı gecede CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, Semiha İlhan, Oylum Yener Aydemir, Ünal Zafer Koloğlu, Mahmut Arıcan ve Arda Gündoğan şiirleriyle seyircilere duygu seli yaşattı.

Gösterinin gülmece bölümünde Metin Yalçın “Sultan Palamut” karakterini, Filiz Öztürk İyidoğan ise “yandaş haber sunucusu Badehan” karakterini canlandırdı. Sultan Palamut ve Badehan ikilisinin sahnelediği gülmece güncel politik olaylara mizahi bir dille değinerek dinleyenleri kahkahaya boğdu.

“GÜNEŞE KAVUŞMAK İSTİYORUZ”

Gecenin sonunda konuşan  Başkan  Yalçın insan haklarının önemine değinerek “Sevgili dostlar dayanışma gecemize katılarak bizleri onurlandırdığınız için teşekkür ederim. Son 20 yıldır ülkemizde insan hakları, kadın hakları, hayvan hakları, işçi hakları, yaşamaya dair her türden hakkı yalnızca bir zümrenin, bir cemiyetin, bir sınıfın haklıymış gibi gören bir anlayışın gölgesi altında yaşadık ve artık o gölgeden çıkmak, güneşe kavuşmak istiyoruz güneşe yaptığımız bu yürüyüşe destek veren tüm dostlarımıza  ilçe örgütüm adına teşekkür ederim.” dedi.

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın; gecenin sponsoru olan; Levent Tellioğlu ve M.Emir İyidoğan’a teşekkür etti. Tellioğlu’nun yoğun programı dolayısıyla geceye katılamadığını belirten Yalçın,  Emir İyidoğan’a plaketle teşekkür etti.

Plaket töreni ardından CHP Karesi İlçe yöneticileri İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinden kısa kısa bölümler okuyarak sahneye çıktılar. Geceye katılanlar etkinliğin sonunda hep birlikte  halay çekti. Melisa Kalaycı’nın sunuculuk yaptığı gecenin koordinatörlüğünü Mehtap İpek üstlenirken, Gökhan Karcı ise ses ve ışık masasından geceye katkı sundu.

Geceye; CHP İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, CHP Bandırma İlçe Başkanı Selim Panç,  25 ve 26.  Dönem Milletvekili Mehmet Tüm ve eski il başkanları İrfan Barış ile  Ender Biçki ve çok sayıda partili katıldı.  (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP