Yayınlanma Tarihi :

CHP’DEN ADAY GÖSTERİLMEDİ, İYİ PARTİ’NİN ADAYI OLDU

CHP’DEN ADAY GÖSTERİLMEDİ, İYİ PARTİ’NİN ADAYI OLDU

CHP’den Erdek Belediye başkan aday adayı olan ancak aday gösterilmeyen Özlem Sarı partisinden istifa edip, İYİ Parti’nin başkan adayı oldu.

10 yıl boyunca Ticaret Odası Başkanlığı yapan Özlem Sarı, Erdek’te 4 dönem belediye başkanı olarak görev yapan eşi Hüseyin Sarı ile birlikte CHP’den istifa etti. Sarı, İYİ Parti’nin Erdek Belediye Başkan adayı oldu. Özlem Sarı’nın Erdek Belediye Başkan adaylığının İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in pazar günü İstanbul da gerçekleştireceği tanıtım programında, açıklanacağı iddia edildi.

Anımsanacağı gibi yerel seçimler öncesi  Erdek’te Özlem Sarı ile Burhan Karışık aday adayı olmuştu, CHP Parti Meclisi Erdek adayı olarak Burhan Karışık’ı açıklamıştı.

YAPAKÇI DA İSTİFA ETTİ

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın görevden alınmasının ardından belediye başkanvekilliği görevini üstlenen,  ardından görevi belediye meclisinde yapılan başkanlık seçiminde  CHP’nin adayı olan Burhan Karışık‘a devreden belediye meclis üyesi Hasan Yapakçı da istifa ederken, “Uzunca bir süredir üyesi olduğum, ülkenin kurucu değerlerinin koruyucusu olduğuna inandığım partimden, son aylarda ülke genelinde parti içinde yaşanan, liyakatın yerini kayırmacılığın, yoldaşlığın yerini yandaşlığın ve başıboşluğun hakim olduğunu görerek istifa ediyorum.” dedi. Erdek’te CHP’den istifaların süreceği iddia edildi.

İYİ PARTİ DE “KARIŞIK “

Daha önce Erdek’te Arif Demir’i Erdek Belediye Başkanı adayı olarak belirleyen İYİ Parti’nin Demir’in adaylığını geri çektiği bildirildi. Bu kararın İYİ Parti’de de rahatsızlık yarattığı ve istifalar olduğu bildirildi.(balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP

Deniz Celen 21 Şubat 2024 / 14:16 Yanıtla

Bu nasıl bir ilkesizliktir ki karı koca durmadan parti değiştiriyorlar… Aday gösterilmeyince istifayı basıp başka partiden aday oluyorlar….Nasıl bir koltuk hırsıdır ?