Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

CHP’DE ÖRGÜTLER ENSAR AYTEKİN’E EMANET

CHP’DE ÖRGÜTLER ENSAR  AYTEKİN’E EMANET

CHP Parti Meclisi  bugün ilk toplantısını gerçekleştirirken, Merkez Yönetim Kurulu belirlendi. Balıkesir milletvekili Ensar Aytekin, örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcısı oldu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Yurtiçi ve Yurtdışı Örgütlenme Sayın Ensar Ayteken’e emanet”dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) genel başkan değişiminin yaşandığı 38. Olağan Kurultay’ın ardından partinin yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK)  bugün belli oldu.

Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında toplanan Parti Meclisi’nde (PM) yeni dönem MYK’sinde yer alacak isimler belirlendi.

Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçildi.  Aytekin, yurt içi ve yurt dışı örgütlenme ile ilgilenecek. 25 ve 26. Dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm de yurtdışındaki parti örgütleriyle iletişim kurmakla görevlendirildi. Bir bakıma Aytekin’in yardımcısı oldu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel bu görevlendirme için şu açıklamayı yaptı:

“Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı pozisyonu; Yurtiçi ve Yurtdışı Örgütlenme diye ifade ediyoruz. Sayın Ensar Aytekin’e emanet. İki bölümden oluşuyor. Yurtdışı Örgütlenme’de Sayın Mehmet Tüm. Çok emeği var. Kendisi böyle bir görev talep etti ve bu görevi hakkıyla yapabileceğine inanıyoruz. Yurtiçi örgütlenmede ise Ali Abbas Ertürk, Nuri Çavuşoğlu, Hikmet Erbilgin ve Yalçın Görgöz gibi 4 pırlanta il başkanımız var. Bu il başkanlarımız Türkiye coğrafyasındaki 81 ilde Ensar Aytekin’le bir takım olarak il başkanlığından gelmenin, örgütün dilini bilmenin gereğini yapacaklar.”

24 kişilik MYK’daki genel başkan yardımcıları  ve görevleri şöyle sıralanıyor:

Selin Sayek Böke: Genel Sekreter

Deniz Yavuz Yılmaz: Enerji Politikaları

Gökan Zeybek: Yerel Yönetimler

Özgür Karabat: Mali İşler

Deniz Yücel: Parti Sözcüsü

Gökçe Gökçe: Adalet Politikaları

İlhan Üzgel: Dış İlişkiler

Ensar Aytekin: Örgüt

Burhanettin Bulut: Medya İlişkileri

Aylin Nazlıaka: Aile ve Sosyal Hizmetler Politikaları

Yalçın Karatepe: Hazine Politikaları

Pınar Uzun: Sanayi Teknoloji Politikaları

Erhan Erdem: Tarım Politikaları

Murat Bakan: İçişleri Politikaları

Volkan Demir: Ticaret Politikaları

Gülşah Deniz Atalar: Çevre Politikaları

Zeliha Aksaz Şahbaz: Sağlık Politikaları

Gamze Taşçıer: Milli Eğitim Politikaları

Koza Yardımcı: Kültür Politikaları

Yankı Bağcıoğlu: Milli Savunma Politikaları

PARTİ MECLİSİ’NDE VE PARTİ ÖRGÜTLENMESİNDE BULUŞTULAR

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne seçilen Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin ve 25 ve 26.dönem Balıkesir milletvekili Mehmet Tüm bir araya geldi. Tüm, Aytekin’i Meclisteki odasında ziyaret etti.

Milletvekili Aytekin, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ziyaretimize gelen, 25 ve 26.dönem milletvekilimiz ve 38. Olağan Kurultayımızda Parti Meclisimize seçilen Mehmet Tüm’e ziyareti için teşekkür ediyorum.” dedi. Aytekin ve Tüm, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Anıtkabir ziyaretinde de yer aldı. Ardından Aytekin örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olurken, Tüm de yurt dışındaki parti örgütleriyle iletişim kurmakla görevlendirildi.  (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP