Yayınlanma Tarihi :

CHP’DE KARAGÖL ŞOKU

CHP’DE KARAGÖL ŞOKU

Dijital Dönüşüm’den sorumlu CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Cem Karagöl Balıkesir’de tutuklanarak Kepsut L Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. MYK üyeliği düşürülen Karagöl’ün, partiden ihraç edilmesi bekleniyor. 

Bir dönem CHP İl Gençlik Kolları Başkanlığı yapan, son kongrede Gençlik Kolları MYK üyeliğine seçilen Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Cem Karagöl, 12 Nisan salı günü Balıkesir’de kredi kartı dolandırıcılığı iddiasıyla  tutuklandı.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, konuyla ilgili partinin avukatlarının gereken incelemeyi yaptığını ve MYK üyeliği düşürülen Karagöl’ün partiden ihracının da gündemde olduğunu söyledi.

Çoğu 2015 yılına ait, 3 ayrı ilde (Antalya, Bursa, İstanbul)  7 ayrı kredi kartı dolandırıcılığından sabıkası olduğu iddia edilen Karagöl’ün Dijital Dönüşüm’den sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine getirilmesi kafalarda soru işareti bıraktı.

TEHDİT VE ŞANTAJ’DAN DA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

28 yaşındaki Karagöl’ün ayrıca 2019 yılında Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı B.P.’ye ait olduğunu iddia ettiği cinsel içerikli video görüntüleri üçüncü şahıslara göstermesi nedeniyle de “Tehdit ve Şantaj” iddiasıyla 4 Temmuz 2022’de Balıkesir’de hakim karşısına çıkacağı öne sürüldü.

Karagül’ün el konulan bilgisayarı ve hard diskinde söz konusu videoları inceleyen bilirkişinin müştekiye benzeyen bir kadını oymuş gibi paylaştığına kanaat getirildiği kaydedildi.

2019 yılında savcılığa suç duyurusunda bulunan B.P.’nin, Karagöl ile ilgili üç kez partinin İl Disiplin Kuruluna dilekçe vermesine rağmen bir işlem yapılmaması da dikkat çekti.

Kaynak : Velhasıl Gazetesi

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP