DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN728.1580.557

CHP’DE İL BAŞKANLIĞINA İLK ADAY ÖMÜR BOYUER

Yayınlanma Tarihi :
CHP’DE İL BAŞKANLIĞINA İLK ADAY ÖMÜR BOYUER

CHP İl Başkanlığına adaylığını açıklayan Ömür Boyuer, “Biz; halktan, emekten, demokratikleşmeden yana, yurtsever, kamucu ve anti-emperyalist anlayışta olan herkesin desteğini istiyoruz. Gelin hep birlikte laik-demokratik ve sosyal hukuk devletine sahip çıkalım. İlkeli, ahlaklı siyaseti egemen kılalım. Atatürk’ün rehberliğinde tam bağımsız Türkiye için mücadele edelim. Gelin hep birlikte yerel seçimlerde Balıkesir’de CHP’yi iktidara taşıyalım.” dedi.

CHP’de ilçe kongreleri sürerken, partinin tanınmış isimlerinden Ömür Boyuer Eylül ayında yapılması planlanan il kongresinde il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Boyuer’in adaylığını açıkladığı basın toplantısına çok sayıda partili ile İl Başkanı Erden Köybaşı, Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli ve Karesi İlçe Başkanı Mahmut Arıcan dA katıldı.

“TRAVMAYI ATLATTIK, YEREL SEÇİME ODAKLANDIK”

İlçe kongrelerinin 5 Ağustos’ta Erdek’le başladığını ve 10 Eylül’de Gömeç’le sona ereceğini anımsatan Başkan Köybaşı, “Partimizin 14-28 Mayıs’ta yaşadığımız travmayı atlattığını görüyoruz. Üyelerimizin seçim sathına çok çabuk adapte olduğunu,önümüzdeki yerel seçimlere de hazırlık içinde olduğunu görmek çok sevindirici. Önümüzdeki süreçte temelden başlayan, ilçe ile devam eden, il ve genel merkezimizle tamamlanacak olan seçim sürecimizin partimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün sevgili arkadaşım Ömür Boyuer’in adaylık açıklaması için buradayız. Cesaret gösterdi, zor bir göreve talip oldu, kendisine çıktığı yolda başarılar diliyorum. Yolu açık olsun diyorum. Umarım hep birlikte çok daha güzel ve başarılı günler göreceğiz” dedi.

PARTİNİN TECRÜBELİ İSİMLERİNDEN

Daha önce CHP Merkez İlçe Başkanlığı yapan , 16 Şubat 2020’deki kongrede de il başkanlığına talip olan Ömür Boyuer, Cumhuriyetin 100. yılına girmeye sayılı günler kaldığına dikkat çekerken, ülkemizin ne yazık ki Mustafa Kemal Atatürk’ün, hedeflediği ilerleme ve yükselme ülküsünden çok uzakta olduğunu vurguladı.

Boyuer sözlerini şöyle sürdürdü:

“2023 Türkiye’sinde ülkemiz gerici kuşatma altında, halk yüksek enflasyon ve zamlar karşısında derin yoksulluğun pençesine düşmüş durumda. Alabildiğine doğa katlediliyor, hiç olmadığı kadar çevre talanına üzülerek şahitlik ediyoruz, toprağına, ağacına sahip çıkan köylüler şiddete maruz kalıp gözaltına alınıyor. KAKP iktidarının yarattığı mutlu azınlık dışında yarınlara umutla bakabilen hiçbir kesim kalmadı.

Atatürk’ün, bu ülkeyi emanet ettiği gençlerin büyük çoğunluğu ülkeden umudunu kesmiş durumda. Çözümü yurt dışına çıkmakta arıyor. İşçisi, memuru, esnafı, çiftçisi, emeklisi borç sarmalı içerisinde adeta can çekişiyor. Sokakta yüzü gülen insana rastlamak neredeyse imkânsız hale geldi. Toplumsal bir çöküş, toplumsal bir travma yaşıyoruz. Kadına şiddetin ve kadın cinayetlerinin yaşanmadığı tek bir günümüz geçmiyor.

Başta PKK olmak üzere her türlü terör örgütü bu ülkenin beka sorunudur. Dini siyasete alet eden, karşı devrimle Laikliği yıkmayı hedefleyen siyasal İslam bu ülkenin beka sorunudur. Yakın bir gelecekte bu ülkenin en büyük beka sorunu Sığınmacı-Göçmen sorunudur. 2011 yılında 100binin altında olan mülteci sayısı sadece Suriyeliler için bile resmi kayıtlarda 3 milyonun üzerinde bir rakama ulaşmış durumda. Çok iyi biliyoruz ki bu sayı resmi kayıtlarda gösterilenden kat ve kat daha fazla. Bunun adı istiladır. Mülteci istilasının önüne geçilecek ve göçü tersine çevirecek önlemler almak, politikalar üretmek; milli bütünlüğü ve ulusal bağımsızlığı korumanın bir şartı haline gelmiştir.”

“YENİ YÖNETİMDE ÜYE DE KARAR SAHİBİ OLACAK”

İl kongresini kazanmaları halinde yapacaklarını da anlatan Ömür Boyuer açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Bizim yönetimde olduğumuz CHP Balıkesir İl Başkanlığında; delege seçimlerinde oy veren, ardından yönetimlerini seçen ve yönetici olamazsa kenarda duran, kenarda bırakılan parti üyelerimizin yönetim süreçlerine doğrudan katılım sağladığı bir yönetim anlayışı inşa edilecek. Bizim yönetimde olduğumuz CHP Balıkesir İl Başkanlığında; Kadın Kolları ve Gençlik Kolları yönetimleri ile ortak koordine edilecek, kadın ve genç dağılımın da doğrudan sağlanacağı; emek, Kent ve Yaşam, Kültür, Sanat, Sağlık, Eğitim ve Parti İçi Eğitim gibi başlıklarda ‘yönetici olmayan’ çok kıymetli CHP Üyelerinin doğrudan çalışacağı, karar sahibi olacağı bir yeni dönem yaşanacak. Komisyon toplantıları tüm üyelere açık olarak gerçekleştirilecek, alınan kararlar İl Başkanlığı tarafından uygulanacaktır.”

“ORTAK AKLI EGEMEN KILACAĞIZ”

“Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan il kongresinde yönetime talip olan biz Balıkesir’de ortak aklı egemen kılacağımız bir gelecek mümkün ilkesi ile yola çıktık Çünkü; ortak aklın olduğu yerde emek yücelebilir; birlik, beraberlik, dayanışma, sevgi ve saygı yaşama geçebilir; ortak aklın olduğu yerde demokrasi var olabilir; Hak-Hukuk-Adalet sağlanabilir. İhtiyacımız olan tek şey ortak akıl ve şunu sakın unutmayın her biriniz bu ortak aklın vazgeçilmez bir parçasısınız. Biz; yönetime geldiğimizde tüm çalışmalarımızı; halktan, emekten, demokratikleşmeden yana, yurtsever, kamucu ve anti-emperyalist anlayışla yürüteceğiz ve bu konuda kararlıyız. Biz; halktan, emekten, demokratikleşmeden yana, yurtsever, kamucu ve anti-emperyalist anlayışta olan herkesin desteğini istiyoruz. Gelin hep birlikte laik-demokratik ve sosyal hukuk devletine sahip çıkalım. İlkeli, ahlaklı siyaseti egemen kılalım. Atatürk’ün rehberliğinde tam bağımsız Türkiye için mücadele edelim. Gelin hep birlikte yerel seçimlerde Balıkesir’de CHP’yi iktidara taşıyalım.”

YORUM YAP