Yayınlanma Tarihi :

CHP’DE HEDEF 15 BELEDİYE !

CHP’DE HEDEF 15 BELEDİYE !

Balıkesir’de belediye başkan aday adayları ile tek tek görüşen CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, “Bu sefer Büyükşehir Belediyesi’ni mutlaka almak istiyoruz. 9 olan belediye Başkanlığı sayımızı da en az 15’e çıkartma hedefimiz var.” dedi.

CHP’nin Yerel Yönetimler Komisyonu’nda görevli Karabük Milletvekili Cevdet Akay ve Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur Balıkesir ve Burhaniye’de belediye başkan aday adayları ile bir araya geldi.

Balıkesir’de Altıeylül, Karesi, Bandırma, Erdek, Gönen, Susurluk, Sındırgı  vb. ilçelerdeki belediye başkan adayları ile görüşen Akay ve Güzel Mansur, Burhaniye ilçe başkanlığında ise Ayvalık, Gömeç, Burhaniye ve Edremit aday adayları ile biraraya geldi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi  ve CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay görüşmelerin ardından Edremit’te  basın mensuplarına  çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

KAMUOYU YOKLAMASI VE HALKIN GÖRÜŞÜ DE ÇOK ÖNEMLİ”  

Körfez bölgesinde 80 civarında belediye başkan aday adayı ile görüşme yaptıklarını belirten Akay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Buradaki görüşmelerde mümkün olduğu kadar objektif sonuçları alabilmeyi, bölgeyi en iyi temsil edecek en iyi şekliyle çalışabilecek adayları belirlemeyi hedefliyoruz.  Adayların her biri birbirinden kıymetliydi. Burada kriter sadece tabii ki biz vekillerin yüz yüze görüşmeleri de değil, daha değişik kriterler de var. Kamuoyu yoklaması temayül ve halkın görüşü de çok çok önemli. Özellikle sivil toplum kuruluşlarıyla da ilgili görüşmelere devam edeceğiz. Bugün de bu görüşmelerimize yoğunluk vereceğiz. Sivil toplum kuruluşlarının görüşleri, diyalogları çok önemli. Tabana dokunmak çok çok önemli.”

“HEDEF BÜYÜKŞEHİR’E BİRLİKTE 15 BELEDİYE”

Balıkesir’in önemli bir seçim noktası olduğunu vurgulayan Akay “Balıkesir çok çok önemli bir bölge, çok güzel bir bölge ve bizim de en kritik illerimizden biri. Yani Balıkesir’de çok iyi sonuç almayı gayret edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi’ni geçen dönem ittifakla girmiştik; çok az bir oyla kaybettik. Bu sefer Büyükşehir Belediyesi’ni mutlaka almak istiyoruz. 9 olan belediye Başkanlığı sayımızı da en az 15 çıkartma hedefimiz var. Hem mevcut belediyelerimizi korumak, üstlerine de mevcut belediyeleri ilave etmek ben inanıyorum ki bunu da bu bölge ziyaretlerinde de hissettim, gördüm. Adaylar aday adayları çok kararlı ve istekli. Tabanda da bu istek ve arzuyu görüyorum. Bu çalışmaların neticesinde MYK’mız ve parti meclisimiz en düzgün adayları belirleyecek, sahaya en hızlı bir şekilde ineceğiz ve Balıkesir’den de başlamak üzere en iyi sonuçları alacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

CHP İL BAŞKANI KÖYBAŞI DA ” 9 OLAN BELEDİYEMİZİ 14’E ÇIKARMAK İSTİYORUZ” DEMİŞTİ

Anımsanacağı gibi CHP İl Başkanı Erden Köybaşı da geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında, “AKP’nin yeni il başkanının açıklamasında olduğu gibi 20 ilçenin tamamını da alacağız demek isterdim. Ben onu söyleyemiyorum. O kadar afaki bir şey söyleyemem. Ben bu söylemi yeni il başkanının heyecanına veriyorum. Neticede biz 9 olan belediyemizi 14’e çıkarmak istiyoruz ve Büyükşehir Belediyesini alacağımıza inanıyoruz.” demişti. (balikesir24saat.com)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP