CHP’DE GÖZLER İL KONGRESİNDE

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
CHP’DE GÖZLER İL KONGRESİNDE

Balıkesir’de ilçe kongrelerini tamamlayan CHP’de gözler il kongresine çevrildi. 24 Eylül’deki kongrede Ömür Boyuer, Uğur Çelikbaş, İrfan Barış ve Erden Köybaşı’nın listelerinin yarışması bekleniyor.

CHP İl Başkanlığı, 38. olağan il kongresinin 24 Eylül 2023 pazar günü saat 11.00’de Balıkesir Avlu Kongre ve Kültür Merkezinde Fatih Salonu’nda yapılacağını duyurdu.

645 delegenin oy kullanacağı kongrede yeni il başkanı ile birlikte il yönetim ve disiplin kurulu üyeleri ile kurultay delegeleri de seçilecek. Kongre öncesi Ömür Boyuer, Av. Uğur Çelikbaş ve eski il başkanlarından İrfan Barış adaylıklarını açıkladı. Halen il başkanlığı görevini sürdüren Erden Köybaşı‘nın adaylığına da kesin gözüyle bakılıyor. Sürpriz bir aday beklentisi de sürüyor.

BOYUER BİR AYDIR ÇALIŞIYOR

Eski merkez ilçe başkanlarından Ömür Boyuer, delege seçimlerini ve ilçe kongrelerini beklemeden adaylığını 10 Ağustos’ta açıkladı. Ortak Akıl Hareketi’nin adayı olan Boyuer, ” Ortak aklı egemen kılma iddiası ile liyakatlı kadromuzla yüreğimizi ortaya koyduk. Kongreler bitmeden hesapsız, kitapsız ‘görev beklenmez’ dedik ve kendimize güvendik göreve talip olduk.” dedi.  İlçe kongrelerinde de etkin görünen Boyuer, Karesi özellikle Altıeylül ilçe kongresinin sonucuyla seçilme şansını arttırdığına inanıyor.

AV. ÇELİKBAŞ DA AÇIKLADI

CHP Balıkesir İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Uğur Çelikbaş ise dün başkan adaylığını açıkladı. Kuva-yı Milliye Hareketinin başlangıç noktası olan Alaca Mescit önünde partililerle toplanan ve CHP İl Binasına kadar yürüyen Çelikbaş burada adaylığını açıkladı. 1992 yılında CHP yeniden açıldığında partiye üye olan, Bakırköy Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı, İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı ve İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği yapan Çelikbaş, halen Balıkesir İl Disiplin Kurulu başkan yardımcılığı görevini sürdürüyor.

Dün kü basın toplantısında örgüte başkan olmaya değil örgüte hizmet vermeye aday olduğunu söyleyen Uğur Çelikbaş,  ön seçim, çarşaf liste parti içi saygı ve demokrasinin öncelikleri olacağını vurguladı.

BARIŞ PARTİLİLERE GÜVENİYOR

CHP’nin en tecrübeli isimlerinden İrfan Barış da adaylığını kesinleştirdi. 2005-2011 yılları arasında il başkanlığı yapan İrfan Barış ilçe gezileri ile destek arayışını sürdürüyor. Körfez’de ekibi ile birlikte kongre çalışmalarını sürdüren Barış, 24 Eylül’deki kongrede partililerin en doğru tercihi yapacağına inandığını vurguladı.

KÖYBAŞI’NIN ADAYLIĞINA KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR

Serkan Sarı‘nın milletvekili adaylığı için istifa etmesinin ardından yönetim kurulu tarafından il başkanı seçilen Erden Köybaşı’nın da adaylığını kısa bir süre içinde açıklaması bekleniyor. Bu isimler dışında sürpriz aday arayışı da var.  Kulislerde adı geçen bazı isimlerin de destek arayışı sürüyor. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP