DOLAR28,9202% 0.15
EURO31,5437% 0.14
STERLIN36,6183% 0.25
FRANG33,0895% 0.34
ALTIN1.898,73% 0,48
BITCOIN1.117.3532.178

CHP’DE “DEĞİŞİM” KAZANDI

Yayınlanma Tarihi :
CHP’DE “DEĞİŞİM” KAZANDI

Ankara’da yapılan CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda Özgür Özel 682, Kemal Kılıçdaroğlu ise 664 oy alınca, seçim ikinci tura kaldı. İkinci turda ise Özel 812 oyla genel başkan seçilirken, birinci turun ardından oyunu kullanıp salondan ayrılan Kemal Kılıçdaroğlu 536 oyda kaldı. Böylece CHP’nin yeni genel başkanı partide değişim isteyenlerin adayı Özgür Özel oldu. 

ÖZEL’DEN DELEGELERE TEŞEKKÜR

CHP Genel Başkanı Özgür Özel seçin hemen ardından yaptığı açıklamada , “Beni Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına layık gören Cumhuriyetimizin 2’nci Yüzyılının İlk Kurultayının delegelerine teşekkür ediyorum.Bu salondaki umut dalgasını büyütmek ve partimizi iktidar yapabilmek için tüm örgütümüzle omuz omuza çalışacağız.” mesajını paylaştı.

“DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY DEĞİŞİMDİR”

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin en başından beri Özgür Özel’in yanında yer alırken, kurultay öncesi verdiği “Değişim talebine kör, sağır ve dilsiz kalamam, vicdanım beni boğar. Ya sokağı dinleyecek, ya koltuğa sığınacağız. Ya örgüte kulak verecek ya da bize dayatılan sonuca katlanacağız.” mesajıyla dikkat çekmişti. Aytekin kurultayda oyunu kullanırken de, “Değişmeyen tek şey değişimdir” diyerek iddasını ve inancını ortaya koydu.

BALIKESİR DELEGASYONU’NDA KİMLER VARDI

CHP’nin 38. Kurultayı’nda Balıkesir delegasyonu da oy kullandı. Kurultay öncesi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ile İl Başkanı Erden Köybaşı ve Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı ve belediye başkanları başta olmak üzere  bir çok delege Kemal  Kılıçdaroğlu‘ndan yana tavır almıştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, milletvekilleri Ensar Aytekin ve Serkan Sarı ile birlikte Kurultay’da oy kullanan Balıkesir delegeleri şöyle sıralanıyor :

Erden Köybaşı (İl Başkanı), Ünsal Acar (Gönen İlçe Başkanı), Mehmet Atak (Bandırma İlçe Başkanı) , Sinan Ayhan (Altıeylül İlçe Başkanı) , Ali Kemal Deveciler (Burhaniye Belediye Başkanı) , Mesut Ergin (Ayvalık Belediye Başkanı), Yücel Erişen (Karesi İlçe Başkanı), Burhan Karışık (Erdek Belediye Başkanı) , İbrahim Palaz (Gönen Belediye Başkanı) , Hüseyin Şalmanlı (Ayvalık İlçe Başkanı) ,  Tolga Tosun (Bandırma Belediye Başkanı) , Hale Tuna (Erdek İlçe Başkanı) , Aylin Yıldırım (Burhaniye İlçe Başkanı),  İsa Karakaya, Damla Yaren Yıldırım, Ahmet Can Barut, Hakan Şehirli, Erol Tarlı … (balikesir24saat.com

 

YORUM YAP

Kemal Büyükışık5 Kasım 2023 / 11:59Cevapla

CHP Yeni bir güçle,kendini yenileyerek,seçimlere genç ve deneyimli bir kadro tesis ederek giriyor,yeni dönemde yeni başkan ve kadrosuna başarılar diliyorum.

Kemal Büyükışık5 Kasım 2023 / 20:57Cevapla

ÖZGÜR ÖZEL BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUM.