DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.602.4100.125

CHP’DE BÜYÜKŞEHİR TAMAM GÖZLER 20 İLÇEDE

Yayınlanma Tarihi :
CHP’DE BÜYÜKŞEHİR TAMAM GÖZLER 20 İLÇEDE

Balıkesir’de CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın olurken, gözler ilçelerde gösterilecek adaylara çevrildi.

Balıkesir’de 9 ilçede belediye başkanlığını elinde bulunduran CHP’de mevcut 9 belediye başkanı da yeniden aday oldu. Ancak öncelikle menuniyet anketinden geçmesi gereken başkanları birbirinden zorlu rakipler bekliyor. İlçelerde belediye başkan aday adaylarının nasıl belirleneceği de henüz kesinleşmedi.

CHP’nin özellikle güçlü olduğu Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Gömeç, Bandırma, Manyas  gibi ilçelerde çok adaylı heyecanlı bir yarış yaşanıyor.  Susurluk, Sındırgı, Savaştepe ve İvrindi’de 3’er,  Balya, Bigadiç, Gönen, Kepsut, Marmara gibi ilçelerde ise tek aday çıktı. Havran ve Dursunbey’de ise henüz aday yok.

ALTIEYLÜL VE KARESİ

Balıkesir’in merkez ilçeleri Altıeylül ve Karesi’de aday sayısı bir çok ilçenin gerisinde kaldı. Altıeylül’de  Esin Balıbek, Hakan Şehirli, Kemal Güven, Ahmet Namlı, Karesi’de Serpil Akgül, Atalay Yıldıran, Mustafa Arabacı aday adayı oldu.

CHP’NİN BELEDİYEYİ ELİNDE TUTTUĞU 9 İLÇEDEKİ ADAY ADAYLARI

AYVALIK’TA BAŞKANLAR SAVAŞI

2019’daki seçimlerde CHP’den aday gösterilmeyince Demokrat Parti’den aday olan ve seçimi kazandıktan sonra yuvaya dönen Mesut Ergin ikinci dönem için de iddialı açıklamalar yapıyor. Bir önceki dönem Ayvalık belediye başkanı Rahmi Gençer ve eski Altınova belediye başkanı Asım Sürer ile Serdar Demirezer, Neşe Zengin, Semra Engin gibi isimler de görev bekliyor.

EDREMİT’TE 12 ADAY ADAYIVAR

2019’da İYİ Parti ile yapılan ittifakla belediye başkanı seçilen Selman Hasan Arslan, tüm eleştirilere rağmen yeniden adaylık başvurusunda bulundu.

Edremit’te Seval Bozkurt, Yurt Yıldırım, Tümdeniz Çelebi, Ahmet Özkoca, Cavit Cebeci, Nevin Sayman, Hasan Özpolat, Mehmet Ertaş, Metin Tunçer, Cemal Arslan, Özcan Sarıçam gibi kamuoyunun yakından tanıdığı isimler de aday adayları arasında yer alıyor.

BANDIRMA’DA ZOR SEÇİM

CHP’nin üç dönemdir belediyeyi kazandığı Bandırma’da genç belediye başkanı Tolga Tosun yeniden aday oldu. Önceki belediye başkanı Dursun Mirza başta olmak üzere belediyede ve partide önemli görevler üstlenen Metin Ok, Ozan Onur, Selim Panç, Bülent Arduç, Hüseyin Bahar, Mustafa Karagöz gibi isimler de yarışa katıldı.

BURHANİYE’DE DEĞİŞİM SESLERİ

CHP’nin güçlü olduğu ilçelerden Burhaniye’de belediye başkanı Ali Kemal Deveciler ikinci kez aday olmak istiyor. Değişim isteyen Dr. Birgi Tuna, Deveciler’in eski belediye başkan yardımcısı Murat Yazgan, Burak Ali Sarı ve Murat Narin de aday adaylığı için başvurdu.

GÖMEÇ’TE İLGİNÇ YARIŞ

Balıkesir’in en küçük, bütçesi en düşük ilçelerinden Gömeç’te ki yarış 6 aday adayı ile ilginç bir hal aldı. Önce beş yıl boyunca belediye başkanlığı yapan M.İrem Himam, ardından eski ilçe başkanı Ahmet Ercan ile Ercan’ın görevi devrettiği Neşe Hançe aday oldu. Adaylar arasında Melih Bağcı ile Ali Evren Doğru ve Halil Daşpınar da yer alıyor.

MANYAS SÜRPRİZE AÇIK

CHP Manyas İlçe Başkanlığının ilçe kongresinde değişimin yerelde başlaması gerektiğini söyleyerek, bu dönem belediye başkanlığına aday olmayacağını açıklayan Tancan Barcin bu açıklamasına rağmen 3. kez belediye başkanı seçilmek için başvuruda bulundu. Manyas’ta Barcin dışında Ahmet Duru, Ercan Ay, Esat Hepşen, Tancan Barcin, Zerrin Tok da aday adayı…

ERDEK’TE SARI SÜRPRİZİ!

Erdek’te son seçimde başkan seçilen CHP’li Hüseyin Sarı görevden alınınca Belediye Meclisi’nin başkanlığa getirdiği Burhan Karışık yine aday. Karışık’ın rakibi ise Hüseyin Sarı’nın eşi Erdek Ticaret Odası’nın eski başkanı Faika Özlem Sarı oldu. Karışık ya da Sarı, CHP’nin Erdek’teki başkan adayı olacak.

BALYA VE GÖNEN’DE BAŞKANLAR RAKİPSİZ!

CHP’nin 2019’da kazandığı Balya’da Orhan Gaga, Gönen’de ise İbrahim Palaz yeniden aday oldu, karşılarına ise rakip çıkmadı. Ancak 5 yıl önce zoru başaran iki başkanın işi İYİ Parti olmadan bu kez çok zor görünüyor.

CHP’Lİ OLMAYAN İLÇELERDEKİ ADAY ADAYLARI

SUSURLUK

CHP’nin 2019’da ittifak gereği İYİ Parti’ye bıraktığı Susurluk’ta üç aday adayı var. Aydın Şeren, Bekir Barut, Hakan Semizel önce aday,  sonra başkan olmak için önemli bir sınav verecek.

SINDIRGI

CHP’nin bir zamanlar kalesi olan Sındırgı’da son ilçe başkanı Serkan Sak ile Mustafa Pulat ve Turan Akdoğan aday oldu.

SAVAŞTEPE

Yine CHP’li başkanlara fazla yabancı olmayan Savaştepe’de de Susurluk ve Sındırgı gibi üç aday adayı var. Abdullah Karaca, Mehmet Ülkü ve Umut Dinç başkan adayı olmak için mücadele veriyor.

İVRİNDİ

CHP’nin yıllardır kazanamadığı ilçelerden İvrindi’de Ali Kundakçı, İnci Aydoğan Aydı, İsmail Kuşçalı aday adaylığı başvurusunda bulundu.

BİGADİÇ, KEPSUT, MARMARA,

Bigadiç’te ilçe başkanlığından istifa eden Zafer Göksel, Kepsut’ta Oğuz Arslan, Marmara’da Aydın Dinçer tek aday adayı olarak adaylığa çok yakın..

DURSUNBEY VE HAVRAN

CHP’nin 2019’dü büyük hayal kırıklığı yaşadığı ilçelerden Havran ile AK Parti’nin kalesi Dursunbey’de aday adaylığı başvurusu olmadı ancak CHP’nin bu iki ilçede de mutlaka aday göstermesi bekleniyor. Bu konudaki çalışma ve arayışlar sürüyor.

İŞTE İLÇE İLÇE  ADAY ADAYLARI

ALTIEYLÜL

Esin Balıbek, Hakan Şehirli, Kemal Güven, Ahmet Namlı

AYVALIK

Asım Sürer, Mesut Ergin, Neşe Zengin, Rahmi Gençer, Semra Engin, Serdar Demirezer

BALYA

Orhan Gaga

BANDIRMA

Bülent Arduç, Dursun Mirza, Hüseyin Bahar, Metin Ok, Mustafa Karagöz, Ozan Onur, Selim Panç, Tolga Tosun

BİGADİÇ

Zafer Göksel

BURHANİYE

Ali Kemal Deveciler, Bilgi Tuna, Burak Ali Sarı, Murat Narin, Murat Yazgan

EDREMİT

Ahmet Özkoca, Cavit Cebeci, Cemal Arslan, Hasan Özpolat, Mehmet Ertaş, Metin Tunçer, Nevin Sayman, Özcan Sarıçam, Selman Hasan Arslan, Seval Bozkurt, Tümdeniz Çelebi, Yurt Yıldırım

ERDEK

Burhan Karışık, Faika Özlem Sarı

GÖMEÇ

Ahmet Ercan, Ali Evren Doğru, Halil Daşpınar, Mehmet İrem Himam, Melih Bağcı, Neşe Hançe

GÖNEN

İbrahim Palaz

İVRİNDİ

Ali Kundakçı, İnci Aydoğan Aydı, İsmail Kuşçalı

KARESİ

Atalay Yıldıran, Mustafa Arabacı, Serpil Akgül

KEPSUT

Oğuz Arslan

MANYAS

Ahmet Duru, Ercan Ay, Esat Hepşen, Tancan Barçin, Zerrin Tok

MARMARA

Aydın Dinçer

SAVAŞTEPE

Abdullah Karaca, Mehmet Ülkü, Umut Dinç

SINDIRGI

Mustafa Pulat, Serkan Sak, Turan Akdoğan

SUSURLUK

Aydın Şeren, Bekir Barut, Hakan Semizel (balikesir24saat.com)

YORUM YAP