CHP’DE ‘BARIŞ’ RÜZGARLARI …

Yayınlanma Tarihi :
CHP’DE ‘BARIŞ’ RÜZGARLARI …

İrfan Barış CHP İl Başkan adaylığını açıklarken, Büyükşehir belediye başkanlığını kazanıp,  ilçe belediye başkanlıkları sayısını arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Barış, “Hiç şüpheniz olmasın bizler örgütümüzün öz gücü olan gençlerimiz ve kadınlarımızla birlikte 100 yıllık çınar olan partimizin bayrağını Balıkesir’imiz de dalgalandıracağız” dedi.

“Ben bütün kırgınlıklarımı yüreğimin en derin yerine gömdüm.” diyen Barış, hak ve adalet duygusundan hiç ayrılmayacağını vurguladı. Başkan adaylarından Barış Almar da İrfan Barış lehine adaylıktan çekildi ve güç birliği yapacaklarını açıkladı. 

CHP’nin 24 Eylül pazar günü yapılacak Balıkesir il kongresi öncesi İrfan Barış da resmen adaylığını açıkladı. Bir süredir ilçe gezilerini sürdüren Barış bugün ekibi ile birlikte  il başkanlığında düzenlediği basın toplantısına İl Başkanvekili Hüseyin Yenitürk, Altıeylül İlçe Başkanı Sinan Ayhan,  Karesi İlçe Başkanı Yücel Erişen, İvrindi İlçe Başkanı Oğuz Arslan, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pınar Yahşi, belediye meclis üyeleri ve partililer katılıp, kendisine başarılar diledi.

“KAZANANLAR HİÇ HATA YAPMAYANLAR DEĞİL, ASLA VAZ GEÇMEYENLERDİR”

“Geçmişe takılıp ve geçmiş dönemi karalayıp üstünü çizerek ve yok sayarak siyaset yapma modelini benimsemiyoruz. Hiçbir yönetimin tek başına katılımcılığı ve örgüt bütünlüğünü sağlamadan ve sokağın taleplerine uygun siyaset yapmadan başarılı olacağına inanmıyorum.” diyen Barış sözlerini şöyle sürdürdü:
“Önümüzdeki dönemde, il kongresinden güven ve destek alırsak eğer önceliğimiz yönetimlerde beraber çalıştığımız heyecanı yüksek, geleceğin il ve ilçe başkanları, belediye başkanları ve milletvekilleri olacak pırlanta gibi gençlerin olduğu, değişik meslek gruplarından deneyimli ve katkıları inkar edilmeyecek arkadaşlarımızla birlikte her gün partide olacak ve her zaman günü ve zamanı uygun olan parti emekçilerimizin de olduğu kadın, erkek ve gençlerimiz ve en önemlisi çok kıymet verdiğimiz siz değerli dostlarımız ve yol arkadaşlarımızla birlikte çok güzel başarıların ortakları olacak, azimle ve inançla çalışacağımıza inanıyoruz. Unutmayınız ki kazananlar hiç hata yapmayanlar değil, asla vazgeçmeyenlerdir. Hiç şüpheniz olmasın bizler örgütümüzün öz gücü olan gençlerimiz ve kadınlarımızla birlikte 100 yıllık çınar olan partimizin bayrağını Balıkesir’imiz de dalgalandıracağız”

“TÜM KIRGINLIKLARI YÜREĞİMİN EN DERİN YERİNE GÖMDÜM”

Bir dönem il başkanlığı da yapan, milletvekili adayı olan  İrfan Barış niye aday olduğunu ve tekrar neden yola çıktığını da şu sözlerle açıkladı:

“1981 yılından bu yana yaşadığım Balıkesir’de her zaman siyasetin içinde ve ortasında oldum. Her zaman partimizin faaliyetlerinde en önde ve etkin rollerde yer aldım. Partimde sade üyelikten başlayarak mahalle temsilciliği, ilçe ve il kongre delegeliği, il yönetim kurulu üyeliği, il başkan yardımcılığı, il sekreterliği, belediye meclis üyeliği, il başkanlığı, kurultay delegeliği ve 2018 genel seçimlerinde dördüncü sıra milletvekili adaylığına varan konumlarda görev aldım.

Görev aldığım yerlerde mutlaka bana kırgın olan veya bana eleştiri getiren ya da kendilerine kırıldığım partili arkadaşlarım olmuştur. Ben bütün kırgınlıklarımı yüreğimin en derin yerine gömdüm.”BARIŞ’LARDAN GÜÇ BİRLİĞİ

CHP’de il kongresine kısa bir zaman kala başkan adaylarından Barış Almar, İrfan Barış lehine adaylıktan çekildi. Almar, “Bizler arkadaşlarımızla birlikteliğe ivme kazandırmak ve sevgiyle yola çıkmıştık. Ülkemizin birlik içinde bulunduğu ortam birlikteliği ve bütünleşmesi zorunlu kılıyor. ‘Birlik ve beraberlik ölümden gayrı her şeyi yener’ diyen Atatürk’ümüzü dinleyerek, bir adım attık. Siyaset bir uzlaşma sanatıdır. Bugün bağlamda Sayın İrfan Barış’ın nazik davetleri üzerine konuştuk ve güç birliği yaparak birlikte çalışma kararı aldık. Önümüzdeki süreçte yine aynı gülen yüzümüzle, yine aynı dava adamlığı anlayışımız ve sarsılmaz inancımızla, hep birlikte birlik içinde, dayanışma ile Partimizin başarısı için emeğimizi ve yüreğimizi ortaya koymaya devam edeceğiz.” dedi. Altıeylül ilçe kongresinde bir oyla kaybeden Hakan Keskin, eski ilçe başkanlarından Tuncay Irmak, işadamı Oğuz Savaş vb. isimler de  İrfan Barış’ın ekibinde  yer aldı.“BÜYÜKŞEHİRİ KAZANIP, İLÇE BELEDİYE SAYISINI ARTTIRACAĞIZ”

“Neden aday oluyoruz? Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nin gücü Balıkesir’de bellidir. Geçmiş ittifakların ya da gelecekte oluşabilecek işbirliğinin, partimizin önemli menfaatlerini hep en önde tutarak, öncelikle kendi partililerimizin adaylıklarını destekleyerek daha verimli sonuçların alınacağı noktalarda görüşmelerin yapılmasında, genel merkezimiz, Büyükşehir belediye başkan adayımız, milletvekillerimiz, ilçe başkanlarımız, il ve ilçe yöneticilerimiz ve parti tabanımız ile değerlendirmeler yapılarak hak ve adalet duygusundan ayrılmadan hareket edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

Kısacası Balıkesir’de 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde Büyükşehir belediye başkanlığını kazanıp, ilçelerimizde en iyi sonuçları alarak ilçe belediye başkanlıkları sayısını arttıracak her türlü girişimlerde ve çalışmalarda bulunarak en iyi sonucu alıp, ‘işte Cumhuriyet Halk Partisi örgütü bir olduk, birlikte olduk ve bu başarıyı birlikte kazandık’  deme şerefini hep birlikte yaşayacağımız umuduyla aday oluyorum.”

GENİŞ AÇIKLAMA İL KONGRESİNDE

“Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ve devrimleri, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partililer, Yaşasın Türkiye!” diyerek açıklamasını noktalayan Barış, daha geniş ve kapsamlı konuşmayı il kongresinde yapacağını sözlerine ekledi. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP