DOLAR31,1341% 0.09
EURO33,8176% 0.03
STERLIN39,5069% 0.02
FRANG35,3716% 0.07
ALTIN2.034,91% 0,14
BITCOIN1.720.7946.259

CHP’DE 2 İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Yayınlanma Tarihi :
CHP’DE 2 İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Havran İlçe Başkanı Naci Savaş ve Balya İlçe Başkanı Gülizar Yıldız istifa etti.

Beş yıldır CHP Havran İlçe Başkanlığı görevini sürdürdüğünü, ailesine ve işine daha çok zaman ayırabilmek için görevi bıraktığını açıklayan Naci Savaş, “Bu bir nöbet değişimi. Partime desteğim her zaman sürecektir” dedi. Savaş bugüne kadar birlikte görev yaptığı partililere destekleri için teşekkür etti.

CHP’de sürpriz  bir istifa da Balya’dan geldi. Balya İlçe Başkanı Av. Gülizar Yıldız istifasını doğrularken, “Sansasyonel bir durum yok. İlçe başkanlığını bıraktım ama parti içinde görev almaya devam edeceğim.” dedi. Naci Savaş ve Gülizar Yıldız 2019’un Aralık ayında yapılan kongrelerde ilçe başkanı seçilmişlerdi.

SARI’DAN SAVAŞ AÇIKLAMASI

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, ” Havran İlçe başkanlığı görevini 2 dönemdir yürüten Başkanımız Naci Savaş görevini bugün itibari bırakmıştır. Ailesi ile birlikte partimize bugüne kadar vermiş olduğu emeklerinden dolayı başkanımıza teşekkür ederiz. Hep birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Birlikte başaracağız, biz büyük bir aileyiz.” mesajını paylaşırken, Gülizar Yıldız’ın istifası konusunda bir açıklama yapmadı.

Bu gelişmeler sonrası ilçe yönetim kurullarının toplanıp yeni başkanlarını belirlemesi bekleniyor.

“İSTİFA DEPREMİ”

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah Gazetesi iki başkanın istifasını “Balıkesir’de CHP’de istifa depremi! Gizemli istifalar sır gibi saklanıyor” başlığıyla verirken, “Balıkesir’de İl Başkanlığını Serkan Sarı’nın yürüttüğü CHP teşkilatlarında çözülmeler başladı. Bazı ilçelerde geçtiğimiz aylarda yaşanan Gençlik Kolları krizleri ve toplu istifaların ardından şimdi İlçe Başkanlığı düzeyinde depremler yaşanıyor” yorumunu yaptı. Sabah’ın istifalar için CHP’nin WhatsApp Grubu’nu kaynak göstermesi dikkat çekti.

“DAĞILMA DEVAM EDECEK”

Bu istifalar sonrası ilginç bir yorum da AK Parti Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Av. Mehmet Bİrol Şahin’den geldi. AK Parti Grup Sözcüsü ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili  Şahin, İl Başkanı Serkan Sarı ile Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın kişisel hırslarıyla CHP’li belediyeleri hizmet yapamaz, teşkilatları ise huzur bulamaz bir yapıya büründüğünü ve CHP’deki bu dağılmanın devam edeceğini iddia etti..(balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP