DOLAR28,9202% 0.15
EURO31,5437% 0.14
STERLIN36,6183% 0.25
FRANG33,0895% 0.34
ALTIN1.898,73% 0,48
BITCOIN1.117.3532.178

CHP KONGRESİNDE EVRAKLAR KAYBOLDU!

Yayınlanma Tarihi :
CHP KONGRESİNDE EVRAKLAR KAYBOLDU!

CHP’nin 26 Ağustos cumartesi günü Karesi AVM’de yapılan Karesi İlçe kongresinde 2020-2021-2022 ve 2023 yıllarına ait fatura, fiş vb. belgelerin bulunduğu 8 klasörden oluşan evraklar kayboldu.

CHP Karesi Önceki Dönem İlçe Sekreteri Ayşe Pınar Tanrıöver  ve CHP Karesi Önceki Dönem Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Gökhan Karcı olayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, dosyaların kaybolmasının ardından 28 Mayıs’ta salonun sahibi Karesi Belediyesinden kongre gününe ait kamera kayıtlarının incelenmesi için izin istendi. Olası bir dava için de kayıtların silinmemesi talep edildi. Ardından ilçe yönetiminden 4 kişi ve bir belediye meclisi üyesi Karesi AVM’deki görüntüleri inceledi.

Kayıtlarda söz konusu 8 adet dosyanın bulunduğu torbanın salona getirilmesi, önce platformda kürsü yanına konulması ve sonrasında ise platform merdivenlerinin yanına indirilmesi izlendi.

“BİR EVRAKI CEBİNE KOYMUŞ”

Oylama sonucuna kadar torbanın konulduğu yerde durduğu görüldü. Daha sonra ise malzemelerin toplanması sırasında yetkisi olmayan bir kişi tarafından torbaya bakıldığı, sonra bir başka kişinin  çağırılarak alındığı ve üçüncü bir kişiye verildiği, son kişinin ise kameralar önünde torbanın içinden aldığı bir evrakı cebine koyduktan sonra torbayı dışarı çıkardığı belirlendi.

Söz konusu evrakların bulunduğu torbanın alan kişiler tarafından CHP Karesi İlçesine getirilmemesi ve iade edilmemesi nedeni ile söz konusu eylemle ilgili şikayette bulunularak,  gerekli hukuki süreç başlatıldı.

“BU KİŞİLERİN PARTİ İLE İLİŞKİSİ KESİLMELİ”

CHP Karesi Önceki Dönem İlçe Sekreteri Ayşe Pınar Tanrıöver  ve CHP Karesi Önceki Dönem Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Gökhan Karcı’nın ortak açıklamasında, “Torbanın alınma sürecini yakından takip ederek hukuk karşısında gerekli cezaları almaları ve bu kişilerin parti ile ilişkilerinin kesilmesi için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ve bilinmelidir ki bu kirli anlayışa elbette ki partimizi bırakmayacağız. Konu ile ilgili yeni gelişmeler oldukça siz üyelerimiz ie bilgi paylaşmaya devam edeceğiz. Üyelerimize ve kamuoyunasaygı ile duyurulur.” denildi.

CHP 22. Dönem Balıkesir  milletvekili Orhan Sür‘ün divan başkanlığını yaptığı kongrede, Yücel Erişen ve Mahmut Arıcan‘ın listeleri yarışmış, Erişen Karesi’nin yeni ilçe başkanı seçilmişti. (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP