“CHP KONGRELERDEN GÜÇLENEREK ÇIKACAK”

Yayınlanma Tarihi :
“CHP KONGRELERDEN GÜÇLENEREK ÇIKACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Balıkesir’de Erdek ile başlayan, Manyas, Havran ve Kepsut’la devam eden kongreleri dün de Ayvalık’la sürdü. Diğer 4 ilçede olduğu gibi Ayvalık’ta da tek liste çıkması dikkat çekti.  Hüseyin Şalmanlı da diğer ilçe başkanları güven tazeleyip, yeniden başkanlığa seçildi. “Genç dinamik ve istekli bir yönetim kurulu ile karşınızdayım.” diyen  Şalmanlı, parti örgütlerinin  kongre sürecinden değişerek ve güçlenerek çıkacağına inandığını söyledi. 

CHP Ayvalık İlçe Başkanlığı’nın olağan kongresi İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. CHP Balıkesir Milletvekili ve TBMM Grup Amiri Ensar Aytekin‘in divan başkanlığını üstlendiği kongrenin açılış konuşmasını yapan CHP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, “Ayvalık için başarılı olduğunu düşündüğüm, ancak ülke genelinde başarılı olamadığımız, çok umutlanıp, umutlarımızı yeşertemediğimiz bir seçimden çıktık. Hepimiz çok üzüldük ama hayat devam ediyor. O yüzden bugünlerde partimize daha sıkı sarılmalıyız. Şu anda tüm yurtta devam eden kongre sürecinden örgütlerimizin değişerek ve güçlenerek çıkarak, iktidar yürüyüşüne devam edeceğine olan inancım tamdır. Bugün bu umutlarımızı yeniden yeşertmek ileriye daha güçlü bakabilmek ve önümüzdeki yerel seçimlerden daha güçlü çıkabilmek için karşınıza geldim. Genç dinamik ve istekli bir yönetim kurulu ile karşınızdayım. Yeni yönetim kurulumuzla birlikte daha katılımcı ve kucaklayıcı olacağız.” dedi.

YEREL SEÇİM VURGUSU

“Yeni dönemde yaklaşmakta olan yerel seçimler için çok çalışmamız gerekiyor.” diyen Şalmanlı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Cumhuriyet Halk Partisi oylarını daha yukarı çıkarmak için, sokak sokak, kapı kapı dolaşarak kendimizi en doğru şekilde anlatmalı, en üst seviyeye taşımalıyız. Aynı zamanda özellikle gençlere ve kadınlara çok önem vereceğiz. Geleceğimiz olan gençler, en değerlimiz kadınlarımız bizim olmazsa olmamız olacaktır. Tam bağımsız ve tam demokratik Türkiye için, Mustafa Kemal Atatürk’ ün izinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin altı ok ilkeleri ışığında, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin koruyucu ve bekçileri olacağımıza söz veriyoruz.”

YENİ YÖNETİM KURULU

292 delegeden 170’inin katılıp imza verdiği ve 109’unun oy kullandığı seçimde Hüseyin Şalmanlı yeniden ilçe başkanlığına seçildi. Yönetim Kurulu’nda Ahmet Coşkun Açıkalınlı, Elif Ezgi Alp, Faruk Ay, Osman Nuran Babadostu, Seyhan Bodur, Halil Coşkun, Duygu Derya Bağder, Ezgi Erden, Emel Gündüz, Bülent Kaya, Hande Kocabaşoğlu, Savaş Küçük, Özüm Metin, Hasan Suluova, Sandık Halil Şahinoğlu, Metin Tunçalp görev aldı.

İL DELEGASYONU DA BELİRLENDİ

52 kişilik il delege listesi ise şu isimlerden oluştu:

Eylem Agamola, Mehmet Murat Akıner, Hüseyin Can, Gizem Akyol, Elif Ezgi Alp, Dilek Arıcı, Anıl Arığ, Kamil Ay, Didem Aygören, Mustafa Başarır, Ali Bayar, Nihal Buladanlı, Hasan Cebe, Mehmet Çoban, Ahmet Dağlı, Yüksel Göktuğ Dağlıöz, Aytaç Dal, Adem Demirci, Emrah Deniz, Duyu Derya Bağder, Hale Doğan, Esra Dut, Berkan Erbakılı, Mesut Ergin, Mehmet Ertuğ, Çiçek Gökçetekin, Zafer Abdi Gökçen, Hasan Gündüz, Melek Kandemir, Selvi Kaya, Fevzi Keklikçi, Halil Köse, Macit Kurul, Mecit Özaydın, Nihat Özüsert, Muharrem Parmaksız, Şakir Sakarya, Benay Sargın, Muharrem Saygı, Hüseyin Şalmanlı, Gökçe Çeki, Osman Şen, Kemal Şenocak, Havva Taylan, Cedat Tekten, Behiye Anıl Tok, Mehmet Ali Tuncer, Nazım Tügen, Ali Uçaker, Davut Uçarsu, Halil Yaman ve Esra Yüce Aycıl.

KATILIM ÜST DÜZEYDEYDİ

Kongreye İl Başkanı Erden Köybaşı ve yönetim kurulu üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pınar Yahşi, önceki dönem CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, Havran İlçe Başkanı Bedri Şahin, Gömeç İlçe Başkanı Ahmet Ercan, önceki dönem il başkanlarından İrfan Barış, Ayvalık eski Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ADD Ayvalık Şube Başkanı Ahmet Üzgeç, 4. sıra milletvekili adayı Seval Bozkurt, yine miletvekili aday adaylarından Cemil Yavuz, Birgi Tuna, Hakverdi Buğutekin ve çok sayıda partili katıldı. İyi Parti İlçe Başkanı Gülten Sütçüoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Deva Partisi İlçe Başkanı Mehmet Yusuf Alp ve yönetim kurulu üyeleri , Demokrat Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir de kongreyi konuk olarak izleyen isimler içinde yer aldı. (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP