CHP KEPSUT’TA ARSLAN RAKİPSİZ

Yayınlanma Tarihi :
CHP KEPSUT’TA ARSLAN RAKİPSİZ

CHP Kepsut İlçe Başkanlığının olağan genel kurulu bugün Mehmet Karabey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilirken, Oğuz Arslan yeniden başkan seçildi..

21 Kasım 2021’de yapılan olağanüstü genel kurulda CHP Kepsut ilçe başkanlığına seçilen Oğuz Arslan bugün kü olağan genel kurula tek aday olarak girdi.

Cemil Yavuz’un divan başkanlığını üstlendiği kongreye İl Başkanı Erden Köybaşı, Balıkesir milletvekilleri Ensar Aytekin ve Serkan Sarı, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları katıldı.

“BU KONGRELER CUMHURİYET KAZANIMLARINA SONSUZA KADAR SAHİP ÇIKACAK CHP’LİLERİN KONGRESİDİR.”

CHP Kepsut İlçe Başkanı Oğuz Arslan kongrede yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Kongrelerin ülkemiz açısından çok önemli ve tarihsel bir dönemde toplandığını vurgulayan Arslan, “Cumhuriyet Halk Partisi, köklerini Anadolu topraklarının kadim kültüründen, tarihinden alan ulu bir çınardır. Anadolu uygarlığın beşiğidir. Bu kültürün birikimi de, bileşimi de Cumhuriyet Halk Partisidir. Bu topraklar bütün zamanlarda hoşgörünün, barışın, kardeşliğin olduğu kadar zulme, zorbalığa ve haksızlığa karşı mücadelenin de coğrafyası olmuştur. Bu geleneği biz Şeyh Bedrettinlerden, Torlak Kemallerden, Börtlüce Mustafalardan alıyoruz. Pir Sultan’ın Mevlana’nın Yunus Emre’nin yolundan yürüyoruz. Unutulmamalıdır ki bu kongreler; Kara Fatma’nın, Kara Yılan’ın, Demirci Mehmet Efe’nin, Seyit Onbaşı’nın ve Kuva-i Milliyecilerin kongreleridir. Bu kongreler Mustafa Kemal’den aldığımız devrimci mücadele ruhu taşıyan Nazım Hikmet’in Hasan Tahsin’in Uğur Mumcu’nun Bahriye Üçok’un, Devrim şehitlerimiz Denizlerin, Mahirlerin, Ulaşların tam bağımsız Türkiye diyenlerin kongresidir. Bu kongreler Cumhuriyet kazanımlarına sonsuza kadar sahip çıkacak Cumhuriyet Halk Partililerin kongresidir. Gelin bir olalım zoru kolay kılalım. Partimizin iktidar yürüyüşüne olan inancımızı diri tutarak, insanların insanca yaşayacağı, baskı ve saltanatın son bulacağı bir ülke yaratmak için hep birlikte el ele vererek Kepsut’tan Balıkesir’den yerelden başlayalım.” dedi.

“KEPSUT’TA VAZGEÇME DEĞİL BİRLEŞME KAYNAŞMA ZAMANI”

Arslan sözlerini şöyle sürdürdü:
“Üzülerek söylüyorum ki; sahalarda ve seçim çalışmalarında, İlçe Başkanlığımızca düzenlediğimiz etkinlik ve eylemlere katılmaktan imtina edenler, sıra kongre sathında delege ve yönetim kademeleri konusuna geldiğinde cüretkar ve bir kadar da hırslı oluyorlar.
Tabiidir ki, siyaset mücadelenin temelinden doğan, ekip ve uyumlu bir çalışma disipliniyle, insan ve kitleleri etkileme sanatıdır. “Savaşta Herşey mübahtır” anlayışıyla, benci bir yaklaşım ve etkileşim, çıkar odakları son bulduğunda eninde sonunda yenilmeye, çürümeye ve yok olmaya mahkumdur.
Tarih, çıkar peşinde koşanların, himaye ve manda ile sadece kendilerinin değil temsil ettikleri makam ve mevkilerin, hata milletlerin yok oluşlarını defalarca yazdı.
Şimdi Kepsut’ta vazgeçme değil, birleşme, kaynaşma, uyum içinde çalışma zamanı. Kapsayıcı ve fikirleri tartışabildiğimiz, en doğrusunu örgütümüz içinde irdeleyerek bulabileceğimiz bir yönetim anlayışıyla başarma zamanıdır.
Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kepsut’taki bayrağını, onur ve gururla taşımaya, Atatürk İlke ve İnkılaplarının ışığında, üst kurul ve Genel Merkezimizle uyumlu bir şekilde çalışmaya hazırız.
Kepsut için hazırız.
Cumhuriyet Halk Partisi için hazırız.
Atatürk’ün, İsmet İnönü’nün emanetini, partimizin ikinci yüzyılına taşımaya hazırız.”

YENİ YÖNETİM KURULU

Yapılan seçimde tek liste çıkarken, Arslan ikinci kez başkanlığa seçildi. Arslan başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:

Mehmet Ali Akça, Haluk Bayındırlı, Cemil Demirtaş, Nildem Remziye Dursun, Ayşe Görgülü, Nazım Kıray, Süleyman Kum, İdris Mavigöz, İsmet Özdemir, Rıdvan Pehlivan, İbrahim Soğan, Şahin Yüksel…

İL KONGRE DELEGELERİ

Kongrede il delegeleri de belirlendi. Ali Can Canbay, Mustafa Kaya, Oğuz Arslan, Rıdvan Pehlivan ve Süleyman Kum il delegasyonunu oluşturdu. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP