ERİŞEN BEYAZ LİSTESİYLE KAZANDI

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
ERİŞEN BEYAZ LİSTESİYLE KAZANDI

CHP Karesi İlçe başkanlığına Yücel Erişen seçildi. Beyaz liste ile seçime giren Yücel Erişen, 190 oy alırken, Mahmut Arıcan’ın mavi listesi ise 96 oyda kaldı. 3 oy geçersiz sayıldı. 

CHP Karesi İlçe Başkanlığı’nın 4. olağan genel kurulu bugün Karesi AVM toplantı salonunda gerçekleştirildi.22. Dönem CHP Balıkesir Milletvekili Orhan Sür‘ün iki adayın ortak önergesiyle divan başkanlığına seçildiği kongreye İl Başkanı Erden Köybaşı, Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, önceki dönem milletvekilleri Mehmet Tüm, Ergün Aydoğan, Haluk Ahmet Gümüş, Fikret Şahin, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga ve Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem ile ilçe başkanları ve partililer katıldı.

ERİŞEN’DEN YENİ BAŞLANGIÇ MESAJI

Başkan adaylarından Yücel Erişen konuşmasında son seçim yenilgisine değinirken, “Ama bizler çok iyi biliyoruz ki güzel ülkemizin aydınlık yarınlara kavuşması için hak, hukuk, adalet, eşitlik, özgürlük mücadelesinden vazgeçmek gibi bir seçeneğimiz ve lüksümüz yoktur. Ve yine hepimiz çok iyi biliyoruz ki kaybettiğinde değil pes ettiğinde yenilirsin” dedi.

HEDEF YEREL SEÇİMLERDE KARESİ’Yİ KAZANMAK

30 yıldan bu yana partiye emek verdiğini belirten Erişen, “Şimdi önümüzde yerel seçimler var. Partimizi Karesi’de birinci parti yapmak için, Büyükşehir belediyesi ile Karesi belediyesini almak için başkanlığa adayım. Gelin hep birlikte kenetlenelim. 2024 yerel seçimlerinde Karesi ilçemizde tarih yazalım. Gelin bölünerek küçülmeye son verelim. Birlikte büyüyelim. Gelin hep birlikte bugünü kardeşliğimiz, yoldaşlığımız ve birlikteliğimiz için yeniden bir başlangıç yapalım” diye konuştu.“BAŞARIMIZ GÖRMEZDEN GELİNDİ”

Karesi İlçe Başkanı ve başkan adayı Mahmut Arıcan, son seçimde Karesi ilçe örgütünün 5 bin 500 haneyi tek tek ziyaret ettiğini ve Balıkesir’de oyunu arttıran ilçe olduklarını ancak bu başarının  pek konuşulmadığını ve görmezden gelindiğini anımsattı. Arıcan, “Geçmişte verdiğimiz emekler önümüzdeki seçimlerin referansıdır” dedi.

“PARTİ ÖZ EVLATLARINI BİR KENARA İTİYOR”

Partinin genel politikalarını da eleştiren Arıcan, “Partimiz uzun zamandan beri siyasi duruşunu sağa kaydırdı, sürekli sağa bakıyor, sağdan devşirdiği isimlere önemli görevler veriyor, ne yazık ki partimizin öz evlatlarını bir kenara itiyor. Partiiçi demokrasi rafa kaldırıldı. Son yapılan seçimlerde ön seçim yapılmadı. 4 vekilliği zorlarken 2’de kaldık.” diye konuştu.DELEGELER SEÇİME FAZLA  İLGİ GÖSTERMEDİ

Yapılan seçimde 417 delegeden sadece 289’u oy kullandı. Yücel Erişen 190  oyla başkanlığa seçilirken, Mahmut Arıcan 96 oyda kaldı. 3 oy da geçersiz sayıldı.

CHP İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Yücel Erişen başkanlığındaki 21 kişilik yönetim kurulunda İlknur Aru, Oktay Aydoğdu, Seyhan Ayna, Sibel Bacakoğlu, Faruk Balas, Mehmet Beşken, Recep Doğan Caner, Funda Gürkan, Şeref İlhan, Suna Kandemir Günaydın, Furkan Karaca, Selçuk Koç, Osman Fethi Koçer, Tülay Özden Gürsel, İsmail Sezer, Serdar Toraman, Evrim Kamil Tuncel, Yıldız Ceylan Var, Cengiz Yalazı, Ünal Yavuz yer aldı.

75 İL DELEGESİ DE BELİRLENDİ

Karesi İlçe kongresinde il kongresinde oy kullanacak 75 delege de belirlendi.

Bu isimler de şöyle sıralanıyor:

Muzaffer Açıkgöz, Ali Akbaş,Şenay Akbaş, Serpil Akgül, Murat Alatay, Özcan Apluk, Salih Mehmet Aslan, Mülkü Ata, Kasım Ateş, Binali Ateş, Anşa Ateş, Mehmet Atiler, Hürmüz Avcı, Hüseyin Avcı, Oylum Yener Aydemir, Cem Aynaoğlu, Seyyide Ayyıldız, Cankut Bilici, Fatih Büyükçakır, İsmail Cur, Onur Çakır, Nadir Çavkın, Gülnur Çekdemir, Cavit Dede, Canan Deniz, Tayyip Ersin Dinçkal, Mahmut Tayfun Doğan, Tugay Eken, Erdal Erhan, Betül Erişen,Yücel Erişen, İsmail Erten, Uğur Fiskeci, Ali Göçer, Ali Göldaf, Hatice Güler, Hasan Günaydın, Murat Kabak, Rezzak Kanağ, Furkan Karaca, Seda Karakuş, Reyhan Kaya, Zeki Kayıngül, Gürkan Keskin, Muharrem Koç, Ali Koç, Gamze Koparan, İbrahim Kopuk, Gizem Kurt, Mücella Hanım Özateş, H. İbrahim Özdemir, Yasemin Özeken, Ahmet Berk Özerk, Ersan Özgencil, Ganime Öztürk, Fatma Pehlivan,Emre Sandıkçı, Yusuf Seyranoğlu, Kazım Sezen, Sezai Sillelioğlu, Hazan Fatma Sipahi, Kadir Ulaş Sürmelioğlu, Fatih Şahin, Şeref Şen, Mustafa Toksal, Yekta Tosun, İlkay Türk, Yıldız Ceylan Var, Ayşe Pınar Yahşi, Şeref Yaman, Adil Yarar, Berkan Yıldırım, Betül Yıldırım, Dilek Yıldırım, Mehmet Yıldız…

(balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP