DOLAR31,1235% 0.27
EURO33,8187% 0.55
STERLIN39,5127% 0.35
FRANG35,4068% 0.48
ALTIN2.033,06% 0,02
BITCOIN1.609.108-1.181

CHP GÖMEÇ İLÇE ÖRGÜTÜ İSTİFA ETTİ

Yayınlanma Tarihi :
CHP GÖMEÇ İLÇE ÖRGÜTÜ İSTİFA ETTİ

Balıkesir CHP’de Balya,  Havran ve Kepsut İlçe örgütlerinin istifalarına bir yenisi daha eklendi. CHP Gömeç İlçe Başkanı Şeref Lale, Yönetim Kurulu ve Kadın Kolları ile birlikte istifa etti.

CHP Gömeç İlçe Başkanı Şeref Lale bugün sosyal medyada paylaştığı duyurusunda ilçe başkanı, ilçe yönetim kurulu, kadın kolları başkanı ve kadın kolları yönetim kurulu üyeleri olarak istifa ettiklerini açıkladı. Lale, istifalarından partinin iktidar mücadelesine engel olmak isteyenlere malzeme çıkmayacağını vurgularken, “Partimizin başarısı için çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Bundan sonra görev alacak arkadaşlarımıza başarılar dileriz.” dedi.

Gömeç İlçe Başkanı Şeref Lale’nin konuya ilişkin yaptığı sosyal medya paylaşımı şöyle:
“Gömeç CHP İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları başkanı ve yönetim kurulu üyeleri olarak istifamızı sunduk. İlçe kongremizde bizleri seçen ve 2 yıl için yetkilendiren, örgütümüz ve kongre delegelerimize karşı sorumluluğumuzu yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız, kadın kolları başkanımız ve yönetimi ile birlikte partimizin başarısı için fedakarca çalışarak, en iyisi için gayret gösterdik. Birlikte mücadele ettiğimiz, uyum içinde çalıştığımız yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, kadın kolları başkanımız ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, kişisel beklentileri olmadan sadece partimizin ve toplumun çıkarlarını gözeterek bizlere destek olan partililerimize teşekkür ederiz.
Şunu da belirtmek gerekir ki : Partimizin iktidar mücadelesine engel olmak isteyenlere, istifamızdan malzeme çıkmaz. Partimiz için mücadeleden vazgeçme gibi niyetimiz olmadığı gibi, inancımız ve azmimizde tamdır. Çünkü, gerekçemiz örgütümüzden almış olduğumuz yetki süresi ile örgütümüze dinamizm ve ivme kazandırmaktır. Partimizin başarısı için çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Bundan sonra görev alacak arkadaşlarımıza başarılar dileriz.”

  

SARI’YA TELEFONLA BİLGİ VERİLDİ

CHP İlçe Başkanı Şeref Lale ile Gömeç’in CHP’li Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam’ın uyum içinde çalışamamasının da istifada etkili olduğu  öne sürüldü. İstifanın  resmi olarak henüz il yönetimine ulaşmadığı ve İl Başkanı Serkan Sarı’ya telefon ile bilgi verildiği öğrenildi.

3 İLÇE BAŞKANI DEĞİŞMİŞTİ

Anımsanacağı gibi daha önce de CHP Balya İlçe Başkanı Gülizar Yıldız ile Havran İlçe Başkanı Naci Savaş istifa etmiş, yerlerine Enver Koruyan ve Muhterem Dönmez getirilmişti.

Ozan Yörük başkanlığındaki CHP Kepsut ilçe yönetim kurulu da istifalar sonrası düşerken, olağanüstü kongre ile seçimi kazanan Oğuz Arslan başkanlığında yeni yönetim oluşturulmuştu. Saffet YILMAZ (balikesir24saat.com)

YORUM YAP