DOLAR27,4882% 0.18
EURO28,8749% 0.19
STERLIN33,2276% -0.09
FRANG29,8104% 0.04
ALTIN1.610,27% -0,11
BITCOIN762.008-0.051

CHP ALTIEYLÜL’DE İLK ADAY SİNAN AYHAN

Yayınlanma Tarihi :
CHP ALTIEYLÜL’DE İLK ADAY SİNAN AYHAN

CHP’de kurultay maratonu delege seçimleri ile başlarken ilçe kongreleri için de adaylar belli olmaya başladı. CHP Altıeylül İlçe Başkanlığı için ilk adaylığını açıklayan isim Karesi eski gençlik kolları başkanı, mali müşavir Sinan Ayhan oldu.

1990 yılında Balıkesir’in Bigadiç ilçesine bağlı Akyar köyünde doğduğunu belirten Ayhan, Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olduğunu ve mali müşavirlik yaptığını söyledi. CHP’ye 2018’de üye olduğunu, 2 yıl Gençlik Kolları başkanlığı yaptığını anımsatan Ayhan, Altıeylül Meclis üyeliği adaylığı, Gençlik Kolları Kurultay delegeliği ve çeşitli görevleri üstlendiğini anlattı.

Partide değişimin yaşanması için gençler olarak harekete geçtiklerini vurgulayan Ayhan, “İnançla ve kararlılıkla gençlerimizin enerjisini, büyüklerimizin tecrübesi ile birleştireceğiz. Altıeylül’de sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacağız.” dedi.

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli de toplantıya katılarak, Ayhan ve ekibine başarılar diledi.

“MÜCADELEYE HAZIRIZ”

CHP Altıeylül İlçe Başkan Adayı Sinan Ayhan açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Ülkemiz ne yazık ki uzun süredir karanlık bulutların hakim olduğu, ekonomik buhranın yaşandığı günlerden geçmektedir. Bizler bu yaşam koşullarının zorlaştığı dönemde geleceği çalınanlar olarak, geleceğimizi çalanlara karşı mücadele etmek amacıyla yola çıktık. Bu yolun engellerle ve engellemelerle dolu olduğunun farkında olanlardanız. Ancak hiçbir şey yapmamanın zaten kaybetmek olduğunun bilincinde olarak, biz ve bizim gibi milyonlarca insanın geleceğini kazanmak için bu yola gövdemizi koymaya ant içtik. Zorluklarla en iyi zorlukları yaşayanlar baş edebilir. Neredeyse çeyrek asırdır bu ülkenin, ezilenleri, ötekileştirilenleri, yoksulları, gençler ve kadınları, iliklerine kadar zorluklarla sınanmaktadırlar. Bu sınav bizi döve döve nasırlaştırdı ve artık mücadeleye hazır hale getirdi. Bizim neslimizin yaşadığı acımasızlığı neslimizin kararlılığı ve nasırlaşmış çelik iradesiyle çözmeye hazır hale geldik.”

“ATATÜRK VE GENÇLİĞE HİTABE YOL GÖSTERİCİMİZ”

“Dünya değişiyor. Değişen dünyanın dönüşümüne ayak uydurmak yerine, anti demokratik, baskıcı, yoksulluğun hat safhada olduğu ve liyakatsiz bugüne AKP karanlığı bizi mecbur bıraktı. Bizler bu mecburiyeti reddediyoruz. Ulu Önder Büyük Devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ün 96 sene önce Gençliğe Hitabe’de bize seslenişine kulak veriyoruz. İşte bu ahval ve şerait içinde dahi Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmak için mücadeleye tüm enerjimiz ve gücümüzle atılarak görevimizi yerine getirmeye hazırlanıyoruz. Bizler Türk gençliği olarak, Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a bütün coğrafyanın kaderine etki edecek geleceği çizenler olacağız. Bu sebepten önce herkesin kapısının önünü süpürmesi adına sizlerin vereceği destekle bu meşaleyi şahlandıracağız.”

“GENÇLERİN ENERJİSİNİ BÜYÜKLERİMİZİN TECRÜBESİYLE BİRLEŞTİRECEĞİZ”

“Gelecek karanlık, gelecek yalnız, gelecek öksüz, yetim. Bu gelecek bizim geleceğimiz, gençlerin geleceği. Ancak umutsuz zamanlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Biz asla umutsuz olmadık. Biz asla karanlığa teslim olmadık. İnançla ve kararlılıkla gençlerimizin enerjisini, büyüklerimizin tecrübesi ile birleştireceğiz. Altıeylül’de sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Geleceği aydınlatacak ateşi sizlerle birlikte yakacağız. Şu anda burada da işimizle, gücümüzle, enerjimizle avukat, mühendis, mimar, mali müşavir, yazılımcı, tasarımcı, işçi, öğrenci, genç, kadın ve yaşlı birlikteyiz. Ve bu birlikteliğin yüceliğini de beraber, her gün dünden daha coşkulu ve okyanus misali büyüteceğiz. Elbette bu yolu sadece gençlerle yürümeyeceğiz. Bizler memleketimizin istikbali için enerjisini ve gençliğini feda etmeye hazır olanlardanız. Bu yolu hep birlikte yürüyeceğiz. Bu zor günleri birlikte aşacağız. Yeni bir geleceği tüm üyelerimizle Altıeylül’ümüzde inşa etmeye başlayacağız.”

“GELİN GENÇLERLE YÜRÜYÜN”

“Bizler Balıkesir’i üç dört denklemin içine sıkıştırılmış, bireysel hırs ve çabalarla iktidarı kuramamış bir yapıyla değil, herkesin oturabildiği, fikirlerini paylaşabildiği büyük bir masa ile Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını Altıeylül’ümüzde kuracağız. Biz hazırız. Sizler de inanın. Bu davet inanç, düşünce, cinsiyet ayırmadan, fikirler üzerinden kurulan bir birlikteliğin davetidir. Herkesi kapsayan büyük bir davettir. Bizim arkamızda değil yanımızda yürüyen tüm üyelerimizle iktidarı kurmaya hazırız. Gelin gençlerle yürüyün, enerjimizi ve tecrübenizi birleştirerek geleceği örgütleyelim. Ben ve arkadaşlarım siz değerli Altıeylül üyelerimizin desteği ve çabasıyla Kuvayi Milliye şehrimizin merkezinde Altıeylül’ümüzde şehrimizi bütün Türkiye’ye hatırlatacak bir ateş yakmak istiyoruz. Bu ateşi yakmak için herkesin desteğine hazırız. Çeliğe su verilmedikçe, kılıç kesmez. Kılıcımız keskin, suyumuz berrak, geleceğimiz aydınlık olsun.” (balikesir24saat.com)

 

 

 

 

YORUM YAP