Yayınlanma Tarihi :

ÇEVRE DOSTU BELEDİYELERİN BAŞKANI ARSLAN

ÇEVRE DOSTU BELEDİYELERİN BAŞKANI ARSLAN

Ege ve Marmara Bölgesi’nde çevre dostu belediyelerin üyesi bulunduğu Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği’nde (EMARÇEB) yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı. Edremit Belediye Başkanı CHP’li Selman Hasan Arslan birlik başkanlığına seçildi.

Türkiye’de çevre mücadelesi için kurulan ilk belediyecilik örgütü olan, merkezi Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunan Ege ve Marmara bölgelerinden çevre dostu 34 belediyenin üye olduğu Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği’nin(EMARÇEB) 2019 yılı birinci olağan meclis toplantısı Edremit’in Güre Mahallesi’nde ki Adrina Termal Otel’de yapıldı.

EMARÇEB’in kurucularından ve son Başkanı Cahit İnceoğlu geçtiğimiz Mart ayında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti. Cahit İnceoğlu’nun anıldığı toplantıda hizmetleri anısına eşi Seval İnceoğlu’na teşekkür plaketi sunuldu. Ayrıca birliğin geçmiş dönem başkanlarından eski Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova ile Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’a teşekkür plaketi verildi.

EMARÇEB Başkanlığı’na üyeler tarafından tek aday olarak gösterilen Edremit’in CHP’li Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan seçildi. Birliğin meclis birinci ve ikinci başkan vekilleri ile encümen ve komisyon üyelerinin seçimleri yapıldı. Birliğin 2018 yılı faaliyet raporu ile 2018 yılı kesin hesap raporu görüşülerek karara bağlandı. Ayrıca çevre mücadelesi için gerekli hukuki işlemlerin yürütülmesi için birlik başkanına yetki verilmesi kabul edildi.

EMARÇEB Başkanlığı’na seçilen Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, birliğin kurucularından ve son başkanı merhum Cahit İnceoğlu’nu bir kez daha saygı ile andığını belirterek, “Çevre mücadelesi için çok önemli bir oluşum olduğuna inandığım birliğimizde rahmetli Cahit İnceoğlu ağabeyimin dürüst, şeffaf ve başarılı yürüttüğü çevre mücadelesinde bizler bugün bayrağı devraldık. Çevremizin, doğamızın korunması için birlik üyelerimiz ile birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP