ÖZDEN CERTEL MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Yayınlanma Tarihi :
ÖZDEN CERTEL MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Balıkesir Devlet Hastanesi’nde Uzman Fizyoterapist olarak görev yapan Özden Certel görevinden istifa ederek CHP’den Milletvekili aday adayı oldu. Certel “Ülkede bunca yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik, açlık kol gezerken huzurla oturamadım ve taşın altına elimi koydum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı olan Uzman Fizyoterapist Özden Certel, parti binasında düzenlediği toplantıda adaylık gerekçelerini açıkladı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Hürmüz Avcı, Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, CHP eski il başkanı ve milletvekili aday adayı Serkan Sarı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri  ve partililerin katıldığı toplantıda konuşan Özden Certel, “Meslek hayatımın zirvesinde henüz görev sürem varken, ülkede bunca yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik, açlık kol gezerken huzurla oturamadım. Ben Balıkesir’in evladıyım, benim ailem Balıkesir. Türkiye büyük felaketi yaşarken, açken, evsizken, susuzken, hala çadır sorunu yaşarken, işsizlik diz boyuna çıkmışken, enflasyon düştü lafı sokaktaki insanımıza hiçbir şey ifade etmezken, uluslararası ilişkilerde kişiliğimizi ortaya koyamamışken, köşemde huzurla oturabilecek biri değildim. Bu nedenle bu kararı aldım. Taşın altına elimi hep koydum, bundan sonra da aynı güçle çalışacağım” dedi.

“HİZMET AŞKIYLA YOLA ÇIKIYORUZ”

Hacettepe Üniversitesi Protez-Ortez Bölümü, Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümlerini bitirdiğini kaydeden CHP Milletvekili aday adayı Uzm. Fizyoterapist Özden Certel sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çorlu Devlet Hastanesi, Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon Merkezi, Kıbrıs Asker Hastanesi, Balıkesir Asker Hastanesi ve Balıkesir Devlet Hastanesi’nde çalıştım. Balıkesir Alzheimer Hastalarını Destekleme Derneği, OBİDEV, TEV ve Anneler Derneği’nde bir çok sosyal projede görev aldım. Cumhuriyete olan sarsılmaz inanç ve bağlılıkla, Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, 13. Cumhurbaşkanı adayımız, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanım ve özgürlüklerimizin yok edilmesine izin vermeyen anlayışıyla, hizmet aşkıyla yolumuza çıkıyoruz. Bu seçimlerde yeni bir kader çizgisi çizilecek. Ülkeyi çağ dışı bir karanlığa çekmek isteyen güçlere karşı ortak bir kavgamız  var. Ekonomik koşullar altında ezilen halkımızın tek umudu CHP’dir”  

Balıkesir eski milletvekili Ömer Lütfü Coşkun‘un kızı olan Certel, Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. İsmail Certel’le evli… İsmail Certel de basın toplantısına katılarak eşine destek verdi.  (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP