ÇELMAK’TAN GURURLANDIRAN İHRACAT

Yayınlanma Tarihi :
ÇELMAK’TAN GURURLANDIRAN İHRACAT

Çelmak Tarım Makineleri Grubu, Japonya ile gerçekleştirdiği ticaret anlaşması çerçevesinde; yüksek katma değerli tarım makineleri ihracına devam ediyor. Anlaşma kapsamında 4 konteyner slaj makine grubundan oluşan ürünler bugün Balıkesir’den Japonya’ya gönderildi.

Çelmak Grup Başkanı İsa Tamer Çelik, Balıkesir’de üretimini yaptıkları tarım makinelerini Japonya’ya ihraç etmenin büyük onurunu yaşadığını söyledi. İhraç edilen ürünlerin ülkemiz için yüksek katma değerli tarım makinesi grubunda yer aldığını belirten Çelik, “Uzun süren görüşmeler ardından ticaret anlaşması yaptığımız Japonya’ya Balıkesir üretimi tarım makineleri ihracına devam ediyoruz. Japon çiftçisinin Balıkesir üretimi tarım makinelerini kullanacak olması bizleri çok heyecanlandırıyor. Bir hayalimiz gerçekleşti. 12 Nisan 2022 günü önemli büyüklükte bir ihracatı gerçekleştirdik. Japon çiftçisinin ürünlerimize gösterdiği ilgi ve beğeni ekibimizi gururlandırdı.” dedi.

“BALIKESİRLİ FİRMALARIN YENİ PAZARLARA GİRMESİ ÇOK ÖNEMLİ”

Çelmak, “Bu tür işbirlikleri ile Balıkesir’den firmaların anlaşmalarla yeni pazarlara girmesi en büyük dileğimizdir. İhracata odaklanan Balıkesir firmalarının birbirine destek olması ve işbirliği  Balıkesir ihracatına da büyük katkı yapacaktır.” diye konuştu. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP