“ÇEDES PROTOKOLÜ İPTAL EDİLSİN”

Yayınlanma Tarihi :
“ÇEDES PROTOKOLÜ İPTAL EDİLSİN”

EĞİTİM-SEN Balıkesir Şubesi ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Balıkesir Şubesi , Millî Eğitim Bakanlığı’nın, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile imzaladığı “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum-ÇEDES” protokolünün iptali için Kurtdereli Mehmet Pehlivan Heykelinin önünde imza kampanyası başlattı.

Sendika yöneticileri, “Çocuklarımızı ve gençlerimizin karanlığa teslim etmeyeceğiz”, “İmam camide, öğretmen okulda olur”, “Bilimsel, laik, demokratik ve parasız eğitim istiyoruz” yazılı dövizler açtı.

MİTİNGE DE ÇAĞIRDILAR

EĞİTİM-SEN Balıkesir Şube Başkanı Gürbüz Şahin, ÇEDES’in eğitim sistemini iktidarın siyasal-ideolojik çizgisi ve dini-kültürel ihtiyaçları doğrultusunda biçimlendirmeyi hedeflediğini vurguladı. Şahin, vatandaşları 16 Eylül’de İzmir’de gerçekleştirilecek “Laik eğitim, laik yaşam, eşit yurttaşlık” mitingine davet etti.

Gün boyunca açık kalan standa vatandaşların ilgisi üst düzeyde gerçekleşti. CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pınar Yahşi ve yönetim kurulu üyeleri de standı ziyaret ederek, imzaları ile protokolün iptali isteğine destek verdi.  (balikesir24saat.com)

 

 

 

YORUM YAP