DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.121.9051.949

CANBEY’DEN İKİ “MÜJDE” BİRDEN

Yayınlanma Tarihi :
CANBEY’DEN İKİ “MÜJDE” BİRDEN

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Dr. Mustafa Canbey, peş peşe iki “müjde” verdi. Ardıçtepe Barajı’nın sulama havzası içinde kalan fakat projelendirilmeyen bölgenin sulama yapım işi ihalesinin tamamlandığını açıklayan Canbey,  İvrindi – Bergama yolu yapım işi ihalesinin ise 9 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirileceğini bildirdi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Canbey, önce Ardıçtepe Barajı’nın sulama havzası içinde kalan fakat projelendirilmeyen bölgesinin sulama yapım işi ihalesinin tamamlandığını duyurdu. Canbey; “Ardıçtepe Barajı sulaması yapım işi ihalesi 14 Eylül günü gerçekleştirilmiştir. Devletimize, şehrimize ve aziz hemşehrilerimize hayırlı olsun. Ekim ayı içerisinde de kazanan firma ile sözleşme imzalanacak ve projenin bir an önce tamamlanması sağlanacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Balıkesir’imize yaptığımız yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyoruz. Balıkesir’imizde ve ilçelerinde son dönemde yaptığımız sulama projeleri, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. Bu çerçevede son 21 yılda Balıkesir’imize 8 milyarın üzerinde baraj, sulama ve su işleri alanında yatırım gerçekleştirdik. 52 adet sulama tesisi, 24 adet baraj yaptık. Türkiye yüzyılı vizyonlarımız için bu yatırımlarımıza artırarak devam edeceğiz.” dedi.

AK Parti’li Canbey’in ikinci müjdesi ise İvrindi-Bergama Yolu ile ilgili oldu. Canbey, İvrindi – Bergama yolu yapım işi ihalesinin 9 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirileceğini bildirdi. Milletvekili Canbey; “Özellikle İvrindili hemşehrilerimin heyecanla beklediği bir projenin de ihale aşamasına gelmenin haklı gururunu yaşıyoruz. İnşallah, ihale gerçekleşir gerçekleşmez yapım işine de başlayacağız. Amacımız hemşehrilerimizin daha konforlu ve daha güvenli ulaşım sağlamasıdır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti olarak Balıkesir’imize 21 yılda toplam 25 milyar liranın üzerinde ulaştırma yatırımında bulunduk. 2002’de Balıkesir’de 76 kilometre bölünmüş yol varken bu sayıyı yaklaşık 700 kilometreye çıkardık. Çünkü yaparsa AK Parti yapar, yaparsa Recep Tayyip Erdoğan yapar ve çok şükür ki yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.

YORUM YAP