DOLAR31,2187% 0.05
EURO33,8713% 0.03
STERLIN39,6434% 0.22
FRANG35,5162% -0.01
ALTIN2.044,15% 0,17
BITCOIN1.958.9677.722

BUZLAR ERİDİ !

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
BUZLAR ERİDİ !

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 19 Mayıs’ta Erdek Belediyesi’ne sürpriz bir ziyaret yaptı. Bu ziyaretle birlikte daha önce aralarında soğuk rüzgarlar esen AK Partili Yücel Yılmaz’la Erdek’in CHP’li Başkanı Hüseyin Sarı arasındaki buzlar da eridi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Bandırma’nın CHP’li Belediye Başkanı Tolga Tosun’la ilçede konvoy oluşturup, vatandaşları selamlarken, programında olmamasına rağmen Erdek Belediyesi’ni de ziyaret etti.
Başkan Sarı, “Seçimin üstünden bi yılı aşkın bir süre geçti. Büyükşehir Belediye Başkanımız ilk kez Erdek Belediyesi’ni ziyaret etti. Daha önce defalarca Erdek’e gelmişti ama belediyeyi ziyaret etmemişti. Basından şikayetlerimi ve haklı serzenişlerimi duydu herhalde. Bugün geldi, gelmesi tabii ki güzel.İlçemizin sorunlarını zaten kendisine iletmiştik. Bugün geleceğini yarım saat önce bildirdi, kısa da olsa spontane de olsa ilçenin sorunlarını bir kez daha görüştük.Gelmesi bile beni mutlu etti” dedi.

“10 NUMARA İL İÇİN İŞBİRLİĞİNDE OLMALIYIZ”

Başkan Sarı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Neticede 6360 sayılı kanunla yönetiliyoruz, Yücel Yılmaz da Büyükşehir Belediye Başkanı. Altyapı, ulaşım bir çok konu O’nun yetkisinde. İlçe belediyelerinin eski gücü ve yetkisi yok. O’nsuz Erdek Erdek olmaz,  O’nsuz Bandırma Bandırma olmaz. Bu mevzuat var olduğu sürece Balıkesir’i eğer 10 numara il yapacaksak ilçeleriyle beraber parti ayrımı yapmadan gerekli projeleri konuşmalıyız, işbirliği içinde olmalıyız. Çevre Yolu sorununu bir telefonla çözüme kavuşturabilir zaten. İnşallah sahip çıkar. Bu hafta içinde yine geleceğini söyledi, gelirse detaylı bilgi veririz” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da sosyal medya hesabından ziyareti duyururken, “Erdek belediyemizi ziyaret ederek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ile güzel ilçemizle ilgili istişarede bulunduk” mesajını paylaştı.

“BURAYA GELMEYE CESARETLERİ YOK”

31 Mart seçimleri öncesi görevden alınmasına karşın yeniden aday olup kazanan ve 11 ay 20 günlük hak mahrumiyeti cezası bittikten sonra geçtiğimiz Mart ayında görevine başlayan Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir milletvekili Ahmet Akın, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe ve belediye başkanlarının hayırlı olsun ziyaretinde Yılmaz’ı ve diğer AKPartili belediye başkanlarını eleştirmişti. Sarı,  “Ben cüzzamlı olduğum için buraya gelmeye cesaretleri yok” diye sitem etmişti.

MECLİS’TE DA TARTIŞMIŞLARDI

Geçen hafta Avlu’da yapılan Olağanüstü Meclis toplantısında Maliye Hazinesi’ne ait taşınmazların kiralanması, ihalesi ve çeşitli amaçlarla kullanımıyla ilgili yetki maddesi Sarı ile Yılmaz’ı karşı karşıya getirmişti. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP