Yayınlanma Tarihi :

BÜYÜKŞEHİR’DEN MAKAM ARACI İÇİN AÇIKLAMA!

BÜYÜKŞEHİR’DEN MAKAM ARACI İÇİN AÇIKLAMA!

Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok’un çeşitli toplantı ve televizyon programlarında gündeme getirdiği başkanlık makam aracının aylık kirasının 4700 euro+KDV olduğu iddialarına  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan yanıt geldi.  BBB’den yapılan açıklamada, dövizle araç kiralanmadığı, makam aracın kirasının ise günlük 270 TL olduğu bildirildi

Balıkesir BüyükşehirBelediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Sayın İsmail Ok, özel bir televizyon kanalında katıldığı programda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ona bağlı şirketler hakkında asılsız ithamlarda bulunmuştur. Gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmayan bu talihsiz açıklamaları üzüntüyle takip ettik.

Söz konusu programda Balıkesir Büyükşehir Belediye başkanı makam aracı hakkında tamamen yanlış bir iddia ortaya atılmıştır. İsmail Ok’un iddialarında makam aracının aylık kirasının 4700 Euro + KDV olduğu iddia edilmiş, bu rakamın yirmi asgari ücretlinin maaşına eşit olduğu söylenmiştir. Bu bilgi tamamen yanlıştır. Dövizle hiçbir kiralama yapılmamıştır.

Geniş bir coğrafyada, 20 ilçe, 1130 mahalle ve 14,272 km2’yi kapsayan alanda hizmet veren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve başkanının ilçeler arası seyahatlerinde kullandığı araç oldukça mütevazı, birçok ilçe belediyesinde kullanılan makam araçlarından daha alt model bir araçtır. Aylık kiralama ücreti de iddia edilen tutarın dörtte birinden bile daha az bir rakamdır. Araç için günlük 270 Türk Lirası ödenmektedir. Söz konusu araç ihalesi 2017/677772 ihale kayıt numarası ile sabittir ve dileyen herkes söz konusu ihaleyi sorgulayabilir”

İSMAİL OK NE DEMİŞTİ?

Millet İttifakı’nın İYİ Partili Büyükşehir Belediye Başkanı İsmail Ok, Genel Başkan Meral Akşener’in de katıldığı lansman toplantısında ve bazı tvprogramlarında bu konuda açıklamalar yapmıştı.

Ok şunları söylemişti:

“Balıkesir Belediyesi iflas etmiş, ekonomik anlamda bitmiş, çektikleri kredileri maaşları ödeyemiyorlar.  Balıkesir’in bütün sokaklarında dört çeker hizmet araçları dolaşıyordu. Kiralık araçlar dolaşıyordu. Belediye Başkanının makam aracının aylık kirası 4 bin 700 Euro artı KDV. Ağlayarak giden, kendi haline ağlayarak giden adamın makam aracının aylık kirası 4 bin 700 Euro artı KDV. Euro 6 lira. Aylık 30 bin TL. Bunlar ABD’ye meydan okuyorlardı, dolarları bozdurun, Türkiye ekonomik saldırıdan kurtulsun diye.. Be mübarek, makam araçlarınızı dövizle kiralarken aklınız neredeydi?”

(balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP