Yayınlanma Tarihi :

BÜYÜKŞEHİR’DEN BÜTÜNŞEHİR’E

BÜYÜKŞEHİR’DEN BÜTÜNŞEHİR’E

Balıkesir’deki 20 ilçe belediye başkanı ile birlikte uygulanabilir ve tüm şehri kapsayan bir “Şehir Strateji Belgesi” hazırlamak için çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Birlikte düşünecek, birlikte hareket edecek, birlikte planlayacak ve bu şehri birlikte yöneteceğiz” dedi.

BALIKESİR’İ GELECEĞE HAZIRLAYACAKLAR

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz başkanlığında ilçe belediye başkanları ve daire başkanlarının katılımlarıyla “Strateji Planlama Üst Kurul Toplantısı” gerçekleştirildi. Şehrin 2019 – 2023 Stratejik Eylem Planı için hazırlıklarının yapıldığı toplantıların ilerleyen süreçte ilçe bazında da devam edeceği açıklandı. Büyükşehir ve 20 ilçe belediyesi tarafından alınacak ortak kararlar neticesinde “Şehir Strateji Belgesi” hazırlanacak. Şehirde stratejik yönetim kültürünün oluşturulmasını amacıyla hayata geçirilecek olan Şehir Strateji Belgesi ile uygulanabilir ve tüm şehri kapsayan bir plan ile Balıkesir geleceğe hazırlanacak.

ORTAK AKIL

Toplantının açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi ve 20 ilçe belediyesinin stratejik planlarını ‘ortak akıl’ ile hazırlamak için gayret ettiklerini vurguladı. Balıkesir’in geleceğini ‘siyaset üstü’ bir anlayışla planlayacaklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “Hemşehrilerimize hak ettiği değeri verecek, şehrimizdeki yaşam standartlarını iyileştirecek, 20 ilçemizi kapsayacak şekilde bir ekonomik kalkınma hamlesini başlatacak ve şehrimizin markalaşması için gereken adımları hep birlikte atacağız. Şehir yönetmek kimsenin tek başına yapabileceği bir iş değil. Bu süreçte birlikte düşünecek, birlikte hareket edecek, birlikte planlayacak ve bu şehri şiir gibi yöneteceğiz” açıklamasında bulundu. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP