Yayınlanma Tarihi :

“BÜYÜKŞEHİR’DE İSMAİL OK, KARESİ’DE ALTI OK”

“BÜYÜKŞEHİR’DE İSMAİL OK, KARESİ’DE ALTI OK”

Millet İttifakı’nın Karesi Belediye Başkan Adayı CHP’li Levent Tellioğlu, seçim çalışmalarını Kırmızılar ve Üçpınar’la sürdürdü.  Tellioğlu’na destek vermek için çalışmaya katılan Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, vatandaşlardan İsmail Ok için de oy istedi. Akın, “Büyükşehir’de İsmail Ok, Karesi’de Altıok”  dedi.

Millet İttifakı’nın Karesi Belediye Başkan Adayı Levent Tellioğlu seçim çalışmaları kapsamında 2 kırsal mahalleyi ziyaret etti.  Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, İYİ Parti Karesi İlçe Başkanı Yaşar Genç, partililer de Tellioğlu ile birlikte seçim çalışmasına katıldı.

İlk olarak Kırmızılar’a giden Levent Tellioğlu buradaki konuşmasında köylerde arazilerin yeniden ekilmesi ve köylünün yeniden üretip kazanması gerektiğini bildirdi.

“Çiftçimizin köylümüzün yeniden üretir hale gelmesi lazım. Bu tanzim satışlarla mümkün değil. Sizlerin tekrar üretebilmesi ve üretirken de kazanıyor olması lazım. Atatürk ‘köylü milletin efendisidir’ demiş. Bizim de tekrar köylüyü milletin efendisi haline getirmemiz lazım. Çoğu köyümüzde aynı sorun var. Köylerimizde arazilerin yalnızca  % 20’si ekilebiliyor. Buralarda üretim olmadığı içinde bunlar toplumun tüm kesimini etkiliyor. Köylümüz üretemediği için kepeği bile ithal ediliyor. Belediye tarafına gelince de 31 Mart’ta göreve gelirsek Büyükşehir Belediye Başkanımız İsmail Ok’la birlikte ortak hareket ederek köylümüze faydalı olacağız”

AKIN DEVREDE

Millet İttifakı’nın 2.durağı ise Üçpınar kırsal mahallesi oldu. Burada kahvehane ziyaretleri gerçekleştiren Levent Tellioğlu vatandaşlarla sohbet edip, sorun ve istekleri dinledi.  CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın da hem Karesi adayı Levent Tellioğlu’na hem de  Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok’a destek isteyerek “Büyükşehir’de İsmail Ok, Karesi’de Altıok” dedi. CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Levent Tellioğlu Karesi için bir fırsattır. Milletimizde bu ittifaka destek verecek ve Levent Tellioğlu’nu Karesi Belediye Başkanı olarak göreceğiz. Millet İttifakı Türkiye için atılmış çok büyük bir adımdır. Bunun için bizim burada birlik beraberlik içinde milletin evlatlarını işin başına getirmemiz lazım. Benim büyükşehirde adayım İsmail Ok’tur. İsmail Ok’la Levent Tellioğlu el birliğiyle Balıkesir için çalışacaklar. Bu yüzden sizlerden bir oy Levent Tellioğlu’na bir oy  İsmail Ok’a istiyorum. Balıkesir’de değişime ihtiyacımız var. Bunun içinde önümüzde ciddi bir fırsat var. Bu fırsatı iyi değerlendirelim. İsmail Ok daha belediye başkanlığı yaptı. Herkesi kucakladı. Levent abimizi herkes iyi tanıyor. O yüzden bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz. Önümüzde 5 sene var. Adaylarımız hizmet için varlar. Bize bu fırsatı verin sizlerden oy istiyorum. Biz burada parti derdinde değiliz biz en iyi hizmeti kim verecek onu belirleyeceğiz. Sizi mahcup etmeyeceğiz. Önce hayır duanızı istiyoruz sonra da oylarınızı istiyoruz. Ne diyorlar Büyükşehir’de İsmail Ok Karesi’de Altıok”

Anımsanacağı gibi ittifak görüşmeleri sırasında CHP adayı Akın ile İYİ Parti adayı Ok arasında gerginlik yaşanmıştı. CHP’nin ittifak gereği Akın’ı adaylıktan çekmesinin ardından  genç milletvekilinin tavrı merakla bekleniyordu.(balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP