DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.597.950-0.971

‘BÜYÜKŞEHİR’DE ESNAF DAİRE BAŞKANLIĞI KURACAĞIZ’

Yayınlanma Tarihi :
‘BÜYÜKŞEHİR’DE ESNAF DAİRE BAŞKANLIĞI KURACAĞIZ’

CHP’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, seçimi kazanması durumunda  Balıkesir esnafının sorunlarının çözümü ve işlerinin kolaylaşması için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Esnaf Daire Başkanlığı’nı kuracağını açıkladı.

Esnaf buluşmalarında, Balıkesir esnafının daha fazla kazanca kavuşabileceğini ancak bunun için şehre yeni bir vizyon gerektiğini belirten CHP’li Ahmet Akın, “Alın terini ekmeğine katık eden esnafımıza sahip çıkmak size en yakın Ahmet Akın’ın görevi. Söz veriyorum Balıkesirimiz’de esnafımız para kazanmadan dükkanını kapatmayacak. Esnaf olmadan eşraf olmayacağını çok iyi biliyorum. Balıkesirimiz yıllar içinde geçilip gidilecek bir yer haline getirildi. Bugüne dek yönetenler böyle olmasını tercih etti. Ama Ahmet Akın bunu değiştirecek. Balıkesirimizi gezilip görülecek bir şehre dönüştüreceğiz. Buradan en büyük faydayı da esnafımız sağlayacak. Şehrimizin bereketi artacak. Bu süreçte esnafımıza ihtiyaç duyacağı tüm profesyonel desteği sağlamak için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Esnaf ve Sanatkar İşleri Daire Başkanlığı’nı kuracağız” diye konuştu.

CHP’li Akın,“Altında ihtisas alanlarına göre müdürlükleri bulunacak olan Esnaf Daire Başkanlığımız; esnafımızın gelişmesi, işini büyütmesi, kamunun ve uluslararası fonların sağladığı imkanlardan istifade etmesi için çalışacak. Esnaf Daire Başkanlığı, esnafın dertlerine derman olacak, işini geliştirmek isteyene istikamet çizecek, işleri kolaylaştıracak, mesleki ve teknik ihtiyaçlar için destek olacak. Yani esnafın ihtiyaç duyduğu her an yanında olacak” dedi.(balikesir24saat.com)

YORUM YAP