BÜYÜKŞEHİRDE ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

19 Mayıs 2022 - 09:40

BÜYÜKŞEHİRDE ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

Son Güncelleme :

16 Nisan 2022 - 11:51

BÜYÜKŞEHİRDE ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin son toplantısında Belediye Encümeni ve ihtisas komisyon seçimleri yapıldı. Gizli oylamayla gerçekleştirilen seçimler sonucunda; Yasin Sağay, İsmail Cankul, Mehmet Birol Şahin, Kemal Kalyoncu ve Yaşar Ceyhun Mırız Encümen üyesi seçildi.  Mecliste İhtisas Komisyonları da kurularak komisyonlara üye seçimleri gerçekleştirildi. Komisyonlar ve seçilen üyeler şöyle;

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU : İsmail Cankul, Cemal Akkılınç, Mehmet Birol Şahin ve Uğur Güneri (AK Parti)  Oktay Erbalaban ve Adil Levent Coşkun (CHP),  Serkan Mehmet Ertan (İYİ Parti)

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU:  Ramazan Bahçavan, Yasin Sağay, Akif Kandemir ve Rifat Köybaşıoğlu (AK Parti)   Halime Nalan Korkmaz ve Onur Çon (CHP), Özgür Çelebioğlu (İYİ Parti)

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU :  Turhan Şimşek, Feyyaz Çiftçi, Ekrem Pehlivan ve Mustafa Korkmaz (AK Parti)  Burhan Ast ve İsmail Şafak (CHP),  Ömer Öztürk (İYİ Parti)

EĞİTİM KÜLTÜR GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU:  Yusuf Cengiz, Ekrem Pehlivan, Recep Ali Ayaz ve İbrahim Dürmüş (AK Parti),  Ayhan Halil ve Zerrin Tok(CHP) Ali Yıldız (İYİ Parti)

ULAŞIM KOMİSYONU: Süleyman Aksoy, Recep Süzer, İsmail Akgün ve Esat Şık (AK Parti), İbrahim Altaş ve Hüseyin Gazi Pişgin (CHP) Mehmet Çakır (İYİ Parti)

KIRSAL ALAN, TARIM VE HAYVANCILIK KOMİSYONU : Emin Ersoy, Ali Koç, Fedai Tavşan ve Yusuf Özkan(AK Parti) Özgür Dönmez ve Mehmet Çetin(CHP )  Ali Yıldız (İYİ Parti)

TARİFE KOMİSYONU : Yasin Sağay, Ali Rıza Deniz, Ahmet Önder ve Süleyman Saran (AK Parti)  Canan Kırdar ve Bürhanettin Ağabeyoğlu (CHP) , Davut Çengel (İYİ Parti)

AİLE KADIN VE ÇOCUK KOMİSYONU : Çiçek Mutlu Kocaman, Zeynep Özdemir, Seval Özbay Okur ve Basri Ersan Kırbaş (AK Parti). Canan Kırdar ve Zerrin Tok (CHP) ,  Emine Nur Çöller (İYİ Parti)

TURİZM VE TANITIM KOMİSYONU :  Ekrem Yavaş, Yaşar Ceyhun Mırız, Hasan Fahri Atlı ve Murat Tuna (AK Parti)   Merih Arslan ve İbrahim Altaş (CHP)   İbrahim İlhan (İYİ Parti)

TEMEL HAKLAR VE HUKUK KOMİSYONU:  Dinçer Orkan, Çiçek Mutlu Kocaman ve Zeynep Özdemir (AK Parti),  Merih Arslan ve Canan Kırdar(CHP) , Mehmet Ersoy Fidan (İYİ Parti),  Mustafa Levent Gurup (MHP)

SOSYAL HİZMETLER, ENGELLİLER VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU :  Hasan Avcı, Bahattin Uysal, Recep Ali Ayaz ve Basri Ersan Kırbaş (AK Parti) ,  Yüksel Türk, Hüseyin Gazi Pişgin(CHP)  Emine Nur Çöller (İYİ Parti)

BELEDİYE VARLIKLARINI DEĞERLENDİRME KOMİSYONU : Mehmet Birol Şahin, Türkan Buğra, Bahattin Uysal ve Fahrettin Dolar (AK Parti) ,   Murat Yazgan ve Onur Satıcı (CHP)    Metin Özpınar (İYİ Parti)

DOĞAL AFET, DEPREM VE KENTSEL DÖNÜŞÜM KOMİSYONU : Türkan Buğra, Fahrettin Dolar, Muhammed Mustafa Sali ve Orhan Kaya (AK Parti) ,  İsmail Şafak ve Özgür Dönmez (CHP) ,  Ömer Öztürk (İYİ Parti)

KENT ESTETİĞİ KOMİSYONU :  Mehmet Zeybek, Muhammed Zahid Bayram, Seval Özbay Okur ve Kemal Kalyoncu(AK Parti) ,  Murat Yazgan ve Onur Satıcı (CHP)  Mehmet Çakır (İYİ Parti)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.