DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN728.1580.557

BÜYÜKŞEHİR NALBURDAN 3 MİLYON LİRALIK MASKE ALMIŞ !

Yayınlanma Tarihi :
BÜYÜKŞEHİR NALBURDAN 3 MİLYON LİRALIK MASKE ALMIŞ !

CHP İl Başkanı Serkan Sarı’nın CHP’li ilçe ve belediye başkanlıkları ile iddialara yanıt verdiği basın toplantısında gündeme getirdiği “büyükşehir bir nalburdan 3 milyon liralık maske almış” iddiası yanıt bekliyor.

Avlu’daki basın toplantısında Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin  ihale yerine doğrudan teminler yaptığına dikkat çeken Sarı, Susurluk’taki bir nalburdan da ihale yerine pazarlıkla 3 milyon liralık tek kullanımlık maske aldığını açıkladı.

CHP’li Sarı şu açıklamayı yaptı:

“Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 2020 yılında bin 89 adet doğrudan temin yapmıştır. İhale yoluyla birleştirerek kamuya bir fayda sağlamak yerine 1089 adet doğrudan temine karşılık sadece 190 tane ihale yöntemiyle alım yapmıştır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Susurluk’ta Tayfun Yıldız isimli bir firma ya da şahıstan pazarlık usulüyle bir takım teminler yapmış. Araştırmamıza göre nalburiye hizmeti veriyor. Bu firma Büyükşehir Belediyesi’ne 275 bin liralık boru, 301 bin liraya çim traktörü, 293 bin liralık boru, 296 bin liralık kanalizasyon tamir tadilat malzemesini vermiş. Bu şahsın Susurluk’ta ikamet ettiği yer neresidir birlikte araştırıp öğrenebiliriz, kiminle aynı köyde yaşıyor, kimin köylüsü, kimin hemşehrisi bunu da araştırıp, tespit etmemizde fayda olduğuna inanıyorum.”

“MEDİKALDEN DEĞİL NALBURDAN”

“Enteresan kısım bu nalbur arkadaşımızın 200-300 bin liralık sürekli aynı alımların devamında 1 milyon 150 bin liraya tek kullanımlık maske vermesi…” diyen Sarı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Nalburdan 1 milyon TL’lik maske alınmış. Yöntemine bakalım, ihaleyle mi kazanmış, hayır pazarlık usulüyle alınmış. Bu yetmemiş aynı nalburdan bir milyon 860 bin liraya yine tek kullanımlık maske alınmış. Birer ay arayla 3 milyon liralık maske alınmış. Bir medikalden, bir firmadan değil bir nalburdan maske alınmış. Bu bahsettiğimiz 3 milyon bizim ilçe belediyelerimizin bazılarının bütçelerinin yarısını oluşturuyor. Bu 3 milyon büyükşehir belediyesi için küçük olabilir ama örneğin Manyas belediyemizin bir çok sorununa çözüm getirebilir ”
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li  Sarı’nın “nalburdan maske alındı”  iddiaları ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.(balikesir24saat.com)

YORUM YAP

CENKHAN SANDIKCIOĞLU6 Mayıs 2021 / 16:53Cevapla

BUNLARDAN DAHA ÖNEMLİ OLAN, CHP DE, BÜYÜK LİDERİMİZ ATATÜRK’E ” KATİL ” DİYEN MİLLETVEKİLİ İLE SEYİT RIZA’NIN HEYKELİNİ DİKİP ONUN GÖLGESİNDE SİYASET YAPAN DERSİM’Lİ KEMAL KILIÇDAROĞLU KONUSUNDA, İL BAŞKANIN DÜŞÜNCELERİNİ AÇIKLAMASINI BEKLİYORUZ. İL TEŞKİLATI OLARAK İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNÜYORLAR MI.