DOLAR28,8760% -0.2
EURO31,5760% -0.63
STERLIN36,5293% -0.57
FRANG32,9896% -0.37
ALTIN1.891,72% -0,51
BITCOIN1.093.703-1.14

“BÜYÜKŞEHİR ADAYIMIZ AHMET AKIN”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“BÜYÜKŞEHİR ADAYIMIZ AHMET AKIN”

CHP Balıkesir il ve ilçe örgütleri olağan kurultayın ardından yerel seçimlere odaklanırken, aday adayları da belli olmaya başladı. İl Başkanı Erden Köybaşı, Büyükşehir’de Ahmet Akın’ın adaylığının “kesin” olduğunu açıkladı.

“ÖRGÜT MOTİVASYONUMUZU YEREL SEÇİMLERE AKTARACAĞIZ”

CHP’de, 31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler öncesi iddialı açıklamalar dikkat çekiyor.  Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Genel Başkan Özgür Özel‘in başkanlığında, il başkanları ile yapılan toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Tüm örgüt motivasyonumuzu yerel seçimlere aktarıp, Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısını arttırmak için çalışmaya hiç zaman kaybetmeden devam edeceğiz.” dedi.

“İLK HEDEF YEREL SEÇİMLER”

CHP İl Başkanı Erden Köybaşı, kongrede seçildikten ve mazbatasını aldıktan sonra yaptığı ilk açıklamada ilk hedefi yerel seçimler olarak belirlerken, “Balıkesir’i ve Balıkesirlileri sosyal demokrat bir belediyecilikle tanıştırmak üzere bugünden startı veriyoruz” demişti.

Geçtiğimiz günlerde ilçe başkanlarıyla bir araya gelen Köybaşı bu kez  “Partimizi yerelde iktidar yapmak için çalışmalarımıza başladık.” mesajını paylaştı.

“AHMET AKIN TEK ADAY GİBİ “

CHP’de Büyükşehir için yine en güçlü hatta tek aday Ahmet Akın olarak görülüyor. 2019’daki adaylığı çekildikten sonra CHP Genel Başkan Yardımcılığına kadar yükselen ve 14 Mayıs’ta bakanlığı söz konusu olduğu için milletvekili adayı olmayan Akın son kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu ile hareket etmişti. Buna karşın Özgür Özel başkanlığındaki yeni yönetimin de Akın’ı aday göstermesine kesin gözüyle bakılıyor.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 14 Mayıs’taki seçimler öncesi Balıkesir’e Grup Başkanvekili olarak gelmiş ve Seçim Bürosu’nun açılışına katılmıştı. Özel, o dönem Genel Başkan Yardımcısı olan ve olası bir iktidarda bakan olacağı konuşulan Ahmet Akın’la partilileri selamlamıştı. “ADAYIMIZ AKIN, KESİN VE NET”

CHP İl Başkanı Erden Köybaşı Yandaş TV’de katıldığı programda Ahmet Akın’ın adaylığının kesin olduğunu söyledi. Köybaşı,  “Sayın Ahmet Akın, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayıdır. Bu karar MYK ve Parti Meclisi’nden çıkacak, resmileştikten sonra basına Sayın Akın’la birlikte açıklanacak. Fakat ben il başkanı olarak söylüyorum, Ahmet Akın adayımızdır” dedi.

Ahmet Akın 2019’da CHP’nin Balıkesir Büyükşehir adayı olarak açıklanmış, ancak  İYİ Parti ile yapılan ittifak sonrası Akın adaylıktan çekilmiş ve Millet İttifakının adayı olan  İYİ Partili İsmail Ok seçimi yaklaşık 10 bin oy farkıyla kaybetmişti. Ok’un yerel seçimlerin ardından AK Parti’ye geçmesi ve bu partiden milletvekili seçilmesi ise CHP seçmeninde büyük hayal kırıklığı yaratmıştı.

Altıeylül Belediye Başkan aday adayı Arman Zafer Yalçın, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek’i ziyaret etti…

ALTIEYLÜL’DE ADAY ADAYI BOLLUĞU

İl Başkanı Erden Köybaşı, büyükşehirin ardından ilçelerdeki adaylarının açıklanacağını söyledi. Balıkesir’de özellikle Altıeylül’deki aday adayları dikkat çekiyor. 2019’da belediye başkan adayı olan Esin Balıbek, önceki dönem Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, Doç. Dr. Arman Zafer Yalçın ve Diş Hekimleri Odası Başkanı Özgür Başaran‘ın aday adayı olduğu konuşuluyor.  Karesi’de ise Altıeylül’deki hareketlilik şimdilik görünmüyor. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

 

 

YORUM YAP