Yayınlanma Tarihi :

“BÜYÜK TAARRUZ RUHU YAŞIYOR”

“BÜYÜK TAARRUZ RUHU YAŞIYOR”

30 Ağustos Zaferi’nin 97. yıl dönümü Balıkesir’de coşkuyla kutlandı. İlk tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak, göndere bayrak çekildi. Buradaki törenin ardından Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Ahmet Akın, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte makamında tebrikleri kabul etti. Gerçekleştirilen töreninin ardından Kuva-yi Millîye Meydanı’ndaki kutlamaya geçildi.
Vali Ersin Yazıcı, 9. Ana Jet Üs Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın halkı selamlaması ve bayramlarını kutlaması ile başlayan törende İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Öğretmen Albay Celal Çınar yaptı.

Büyük Zafer’in 97. yıl dönümünü kutlamanın onurunu yaşadıklarını vurgulayan Albay Çınar, “30 Ağustos ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır. 30 Ağustos Zaferi, özellikle bugün ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve onların dış destekçileri için ders olmalıdır. Bunun en yakın kanıtı, 15 Temmuz kanlı darbe girişimi karşısında milletimizin ortaya koyduğu tavır, bu topraklarda ‘Büyük Taarruz’ ruhunun ne kadar diri olduğunun göstergesidir.” dedi.

Daha sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu. Şiirlerin okunmasının ardından Resmi Geçit Töreni de gerçekleştirildi.
Törene, resmi kurum müdürleri, askeri erkân, siyasi parti il temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP