Yayınlanma Tarihi :

BURHANİYE’DE HEYELAN

BURHANİYE’DE HEYELAN

Balıkesir’in Burhaniye ilçesine bağlı Korucaoluk Mahallesi’nde meydana gelen heyelan yüzünden 6 ev boşaltıldı. Mahallede, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bayram Şahin’in başkanlığındaki teknik ekip tarafından araştırma yapıldı.,

Burhaniye’ye 15 kilometre uzaklıktaki 287 nüfuslu Korucaoluk Mahallesi’nde meydana gelen heyelan nedeniyle  bazı evlerin duvarlarında çatlak oluşması üzerine 6 ev boşaltıldı. Evleri boşaltılan vatandaşlar yakınlarının yanına yerleştirildi. AFAD  İl Müdürü Bayram Şahin, mağdur olan vatandaşlara kiralık ev bulunabileceğini ya da konteyner evler gönderilebileceğini söyledi. Şahin, yapılacak kapsamlı araştırmalardan sonra vatandaşların başka yerde iskan edilebileceklerini de söyledi. Kaymakam Hüseyin Öner, de vatandaşların mağdur olmaması için gerekenin yapılacağını söyledi.   

UMUT DEVLETTE

Mağdur olduklarını anlatan vatandaşlardan İrfan Karakaya, “Evlerimizde yukarıdan çatlama oldu. Onun için çok rahatsız olduk. Oğlumun evinde katılıyoruz. Devletimizin yakın zamanda çare bulmasını istiyoruz” dedi.

Bahriye Çakan da,”Evimizde yazdan beri kayma var.   Evimize giremez olduk. Eşyaları oğlumun evine taşıdık. Gelip inceleme yaptılar. Evimizin olmasını istiyoruz” dedi.

Muhtar Hüseyin Arıcı ise, “ Köyümüzde olan heyelan sonrası  Kaymakam bey cumartesi günü incelemelerde bulundu. İl Afet Müdürlüğü de bugün geldi. İl Afet Müdürümüzde incelemeler yaptı. Gereken teknik çalışmalardan sonra ne olacağına karar verilecek. Bu aşamada 6 ev boşaltıldı. Gerekli şeritler çekildi. Vatandaşların mağdur olmaması için gerekli çalışmalar yapılacak” dedi.

“KISMİ HEYELAN”

Kaymakam Hüseyin Öner de,” Burhaniye ilçemizin Korucaoluk kırsal mahallesinde 6 vatandaşımızın yaşadığı bölgede kısmı bir heyelan söz konusu oldu. Gözle görünür şekilde. Afad il müdürlüğü ekiplerine bu konu iletildi. Konu ile ilgilİ AFAD’dan teknik ekip,  kırsal mahallemizde çalışma yaptı. Bu çalışma sonunda bu konutlarda yaşanması tehlikeli olduğu yönünde rapor tutulmasının ardından biz tedbir  aldık. Bu 6 haneyi vatandaşların can güvenliği açısından tahliye ettik. AFAD İl  Müdürlüğü ekiplerimizin etüt çalışmalarının sonunda biz de vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırıcı çalışmalar içinde olacağız. Ne gerekiyorsa yapılacak” dedi.  Sefer TALAY /BURHANİYE  (balikesir24saat)

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP