DOLAR31,1314% 0.08
EURO33,8243% 0.05
STERLIN39,4939% 0
FRANG35,3822% 0.1
ALTIN2.034,85% 0,14
BITCOIN1.750.1088.109

BURHANİYE’DE FESTİVAL GÜNLERİ

Yayınlanma Tarihi :
BURHANİYE’DE FESTİVAL GÜNLERİ

31. Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali görkemli bir açılış yaptı. Festivalin açılış kurdelesini CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Ümit Özlale ve Ali Lapanta ile birlikte milletvekilleri ve Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler birlikte kesti.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, açılış konuşmasında  tarihsel süreçte kentlerin sürekli değişim içinde olduğunu ve belediye olarak bu değişim izlerini taşıdıklarını  söyledi.  İlçede gerçekleştirilen önemli projelerden söz eden Deveciler, eğitim, kültür sanat, gençler ve engellilere yönelik çalışmalara dikkat çekti.

Daha sonra söz alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise, ülke politikalarına değinerek, özellikle sosyal medyadaki bilgi kirliliklerine inanılmaması gerektiğini söyledi. Önümüzdeki dönemde hesap verilebilir bir süreç beklediklerini sözlerine ekleyen Özel, korkmadan güvenerek verilen her oyla mutlu olunması gereken bir sürece başlayacaklarını dile getirdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale ise yaptığı konuşmada genel anlamda sanat ve kültür adına konulara değinerek,  festivalin Burhaniye’ye hayırlı olmasını diledi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın açılış konuşmasında Burhanye’nin kültür ve sanat anlamında atılım yaptığını ve bunu yapılan diğer sosyal projelerle de desteklendiğini vurguladı.
Yapılan konuşmalar sonrası stant ve sergi alanlarında açılış kurdelesi kesilerek stantlar gezildi.  Cem Adrian Konseri büyük ilgi gördü, beğeni kazandı.

FESTİVALDE İKİNCİ GÜN

Festival ikinci günde dolu dolu etkinliklerle Burhaniyelilere seçenekler sunacak. Sünnet Şöleni, Trap Yarışmaları ve Tiyatro gösterilerinin haricinde panellerin de yapılacağı ikinci günün finali sanatçı Ziynet Sali konseriyle tamamlanacak.

FESTİVAL VE ZAFER BAYRAMI COŞKUSU BİRLİKTE YAŞANACAK

30 Ağustos günü dinleti, söyleşi ve tiyatrolarla devam edecek festival programında, Zafer Bayramı dolayısıyla kutlamalar daha da coşkulu yaşanacak.
Selda Bağcan’ın konseriyle festivalin son günü hem festival hem de Zafer Bayramı ile çifte kutlama yapılacak. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP