DOLAR27,5725% 0.49
EURO28,8907% 0.36
STERLIN33,3069% 0.21
FRANG29,9123% 0.35
ALTIN1.612,18% 0,01
BITCOIN763.139-0.223

BURHANİYE KONGRESİNDE DEVECİLER İMZASI

Yayınlanma Tarihi :
BURHANİYE KONGRESİNDE DEVECİLER İMZASI

CHP Burhaniye İlçe kongresi dün gerçekleştirilirken, başkanlığa yeniden Aylin Yıldırım seçildi. Kongre sürecinde Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in etkisi hissedildi. Deveciler’in kızı Tuğçe Deveciler Koç ilçe yönetimine girdi, Deveciler de il delegesi oldu. 

BASKI VE TEHDİT Mİ VARDI?

CHP Burhaniye İlçe kongresi dün Ahmet Akın Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.  CHP Balıkesir Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ensar Aytekin‘in divan başkanlığını üstlendiği kongrede, daha önce adaylığını açıklayan Ünsal Çalışkan, gerekli imza sayısına ulaştığını belirtirken, “Günün ilerleyen saatlerinde aynı imzaların bir başka bir güç tarafından devamlı olarak talep edilmesi sonucunda yaklaşık 40-50 imzamızın mükerrer olduğuna kanaat getirdik. Ve bu arkadaşlarımızın da bu mükerrer oylarla zor duruma düşmesini istemediğimiz için adaylık başvurumuzu yapmıyoruz. Çünkü CHP bu süreçte bölünmemeli. CHP’nin bu süreçte dışarıda kötü reklam yapılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimlerde daha güçlü olmamız lazım. Bu tarz demokrasi harici zorlukların partimizde yaşanmaması lazım. Şimdi demokrasi, özgürlük isteklerimizin hak, hukuk, adalet arayışlarımızın da partimizin içerisinde de olmasını isterdik. “ dedi.

Çalışkan bir gün önce ise, “Adaylığım engellenmeye çalışılsa bile bütün baskı ve tehditlere rağmen demokratik hakkımı sonuna kadar kullanacağım. Baskılar ne beni nede arkadaşlarımı yıldıramayacak. Herhangi bir pazarlık ya da geri çekilmemiz söz konusu değildir, adaylığım devam ediyor” demişti.

KONUK PARTİLER SALONU TERK ETTİ!

Kongreye katılan konukların tek tek anons edildiği kongrede İYİ Parti İlçe Başkanı Erdoğan Kahya ve yönetim kurulu üyeleri ile Meclis Üyesi Mehmet Çakır ve DEVA Partisi ilçe başkanı Ömer Yaşar ve DP temsilcisi Murat Aydınlıgil isimlerinin okunmamasını protesto ederek, kongre salonunu  terk etti.

Protesto sonrasında bir açıklama yapan İYİ Parti ilçe Başkanı Erdoğan Kahya, “Burhaniye’de CHP İlçe kongresine katılarak,  yanlarında olmak istedik. Gelen tüm misafirlerin isimleri okunurken bizlerin isimlerinin kasıtlı olarak okunmamış olduğunu düşünerek salondan ayrıldık” dedi.

YENİ İLÇE YÖNETİMİ

Ünsal Çalışkan’ın çekilmesi sonrası  tek liste ile gidilen seçimlerde Aylin Yıldırım  kongreye katılan 196 delegeden 182’sinin oyu ile güven tazeledi, 5 oy geçersiz sayıldı,7 oy boş çıktı. Yıldırım başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor:

Hikmet Açıkgöz, Burak Anaç, Nuri Aslanbey, Özgen Başak, Umutcan Cebe, Erdoğan Demirtaş, Ercan Furunlar, Gamze Kırsoy, Tuğçe Deveciler Koç, Pervin Köle, Halime Kumkumoğlu, Kenan Nalbant, Özgür Özgün, Özgür Özkan

İL DELEGELERİ

Kongrede il kongresinde oy kullanacak 39 delege de belirlendi.

Levent Acartabak, Metin Agu, Tolga Akbey, Hafize Aslan, Sezgin Aydalga, Yaşar Aydemir, İsmail Başa, Tahsin Başaran, İsa Bolel, Nur Evla Cantürk, Faruk Çetin, Ali Kemal Deveciler, Mehmet Deveciler, Murat Dinçer, Nedime Ergüzel, Vahibe Gedikoğlu, Hakkı Göbekli, Mustafa Gökalp, Gülser Güner, Melissa Güngör, Nigar İdiz, Ergün İnce, Ahmet Kabakçı, Leyla Kara, Suda Karakoç, Serra Nur Kızanlık, Ender Kurt, Burç Metin, Nevzat Öğün, Ahmet Palaz, Nihal Saylan, Muhammet Hikmet Selcioğlu, Engin Tınaz, Aşkıbirce Uzkurt, Murat Üsküplü, Salih Can Yenikardaşlar, Aylin Yıldırım, Feruze Yeliz Yılmaz, Filiz Körük …  (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP